Son Dakika Haberler

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu karşılaşmasında ne planlanıyor: “İktidar tarafı neden muhalif bir isim yönetsin ister; var bunda bir durum”

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu karşılaşmasında ne planlanıyor: “İktidar tarafı neden muhalif bir isim yönetsin ister; var bunda bir durum”
Yorum Yap

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu karşılaşmasında ne planlanıyor

Seçilmiş İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayınla karşı karşıya gelecekleri tarih netleşti. Taraflar 16 Haziran Pazar günü, İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde buluşacak.

Ekrem İmamoğlu’nun çağrısı üzerine adaylar bir araya geliyor. Didem Arslan, İmamoğlu’nun çağrısını canlı yayın konuğu olan Binali Yıldırım’a iletmiş ancak Yıldırım, bu kararı tek başına alamayacağını ifade etmişti. Yıldırım, ilerleyen günlerde davete onay verdi. AKP ve CHP adına görevlendirilen isimler, programın ne zaman, hangi kanalda yapılacağı ve programı kimin yöneteceği konusunda istişarede bulundu. İddiaya göre CHP’liler Didem Arslan’ı önerirken AKP tarafı Uğur Dündar’ın yönetmesi konusunda çağrıda bulundu. Dündar’ın bu çağrıyı reddetmesi üzerine AKP’lilerin Fatih Portakal ismi üzerinde durdukları iddia edildi. Bugün yapılan açıklama ile İsmail Küçükkaya konusunda karar verildiği ortaya çıktı.

Art arda açıklama

Programın moderatörlüğü konusunda kulislerde adının geçtiğini söyleyen Fatih Portakal, “İktidar tarafı neden muhalif bir isim ister anlamış değilim. Var bunda bir durum…” açıklamasında bulundu.

Portakal, “Birkaç bildik isim aradı İmamoğlu & Yıldırım canlısını “sen mi yöneteceksin, ismin konusuluyor” dedi. “Hayır” dedim. Çünkü; 1- Yönetmek değil, kafamdaki soruyu sormak isterim 2- İktidar tarafı neden muhalif bir isim ister anlamış değilim. Var bunda bir durum…” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar ise “‘Binali Bey deplasmana gidiyor, meydan okuyor’ algısını yaratmak istedi.” diyerek şunları söyledi:

“AKP cenahı önce beni, reddedince de @fatihportakal ‘ı (ona sorulmadan) önererek, kendileri açısından başarılı bir hamleyle ‘Binali Bey deplasmana gidiyor, meydan okuyor’ algısını yaratmak istedi.
CHP’nin @arslandidem i istemesi sonuç vermedi. Sonuçta @KucukkayaIsmail seçildi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: