Son Dakika Haberler

O bir saatte ne vaat edildiyse Destici sabırsız: İdam artık gelsin!

O bir saatte ne vaat edildiyse Destici sabırsız: İdam artık gelsin!
Yorum Yap

O bir saatte ne vaat edildiyse Destici sabırsız: İdam artık gelsin!

BBP lideri Destici, Erdoğan ile özel olarak bir saat görüştükten sonra referandum oylarının ‘Evet’ yönünde olmasına ‘ikna’ olmuştu. Destici, 16 Nisan referandumu için ‘Evet’ çağrısı yapmıştı.

Destici, kaldırıldığından bu yana idam cezasının gelmesi için mücadele ettiğini belirterek, “Bu idam artık gelsin” dedi.

 

AA’nın haberine göre Destici, “Bu idam artık gelsin. Meydanlar, milletimiz bunu istiyor, şehitlerimizin aileleri, babaları, kardeşleri, geride bıraktığı evlatları, eşleri bunu istiyor. Bu devletin varlığına, milletin, ülkenin bütünlüğüne, milletin istiklali ve istikbaline, evlatlarımızın canına kasteden bu hainler için idam artık gelsin ve gelecek.” dedi.

 

Doğru bildiğimiz şeyin yanında durduk

Destici, referandumda BBP’nin ‘Evet’e büyük katkı sağladığını ifade ederek, “Bugün baktığımızda ‘Evet’ kararımızda ne kadar haklı olduğumuzu daha net görüyoruz. Kimseye diyet borcumuz yok. Doğru bildiğimiz şeyin yanında durduk ve bundan sonra da dururuz” diye konuştu.

Destici, son olarak ‘partili cumhurbaşkanlığı’nın parlamenter sistemden daha iyi olduğunu öne sürdü: “Neden? Yürütme, meclisin dışına çıkıyor. Biz Büyük Birlik Partisi olarak kurulduğumuz günden yana bunu savunmuşuz. Meclis yasama görevine dönüyor, adı üzerinde yasama. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili ‘Eğer seçilen kişi partinin genel başkanı olur da partisi de mecliste çoğunluğu elde ederse o zaman hem yasama hem yürütme hem de yargıda bir güç elde edecek’ deniyor. Bu, ihtimallerden bir tanesi. Kabul, diyelim seçimin 10 ihtimali var, bir tanesi bu. Bunlar milletin vereceği karardır. Milletin vereceği kararı önceden belirleyip illa şöyle olacak demek doğru değildir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)