Birkan Sokullu

Şu sıralar Kanal D’de ekrana gelen sevilen dizi “Hayat Şarkısı”nın yakışıklı oyuncusu Birkan Sokullu

Oldukça mesafeli biri gibi görünen ama içten ve mütevazı. İşinde fazlasıyla titiz olduğu hemen anlaşılıyor. Yaptığı şeyin hakkını vermek istediği her halinden belli. Kıyafetler konusunda oldukça seçici. Giydiği her şeyi güzel taşıyor ve kimliğine bürünüyor.

Birkan Sokullu’nun 10 senelik profesyonel basketbolculuk geçmişi var. Fiziğini de buna borçlu. Her ne kadar basketbolu bırakmış olsa da ara ara oynadığını ama bir süredir çalışma yoğunluğundan bunu yapamadığını dile getiriyor.

fotoğraf: GQ

Spor onun için bir hobi değil, içtenlikle yapmak zorunda olduğu bir şey. Disiplin ve alışkanlık. Oyuncu olduğu ve fit duruşunu korumak zorunda olduğu için de değil üstelik.

Birkan Sokullu, oyunculuğa adım attığı dönemden bu yana sürekli olarak değişti. Yaş aldıkça daha iyi bir oyuncu, daha yakışıklı bir adam oldu. Yıllar kesinlikle ona iyi geliyor.

Sokullu, “Pasaporttaki fotoğrafım, Petro’yu canlandırdığım zamandan. Geçenlerde pasaport kontrolünden geçerken yetkili ’10 yıl yaşlı görünüyorsun burada. Emin misin bunun sen olduğundan?’ dedi. Bu iyi bir şey benim için, çünkü değişimlere inanıyorum oyunculuk yaparken. Seyircinin de oyuncunun da motivasyonuna iyi geldiğini düşünüyorum değişimlerin. Bu farklılıklardan dolayı tanınmamak da güzel. Esasında zaten işin özü, ne kadar tanındığımız değil ne kadar takdir edildiğimiz.” diyor.

 

Birkan Sokullu kimdir?

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2003 yılında, ‘Best Model Of Turkey’ yarışmasında üçüncü oldu. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü’nü bitirdi. 10 yıl profesyonel basketbol oynadı. Maltepe Üniversitesinde okurken mankenlik ve modellik yaptı.

Oyuncu Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersleri alan Sokullu “Küçük Kadınlar” dizide Ayaz karakteri ile dikkat çekti. 2010’da “Küçük Sırlar” dizisinde “Demir” rolü ile beğeni kazandı.

B.Sokullu-Küçük Sırlar

2012 yılında “Uçurum” dizisinde hırslı bir gazeteciyi canlandırdı. 2013 sezonunda ise Fatih dizisinde Şehzade Mustafa’yı canlandırdı.

2014 yılında Star Tv’de “Kurt Seyit ve Şura” adlı dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte rol aldı.

Kurt Seyit ve Şura

Birkan Sokullu, 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Aslı Enver ile evlendi. 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandıklarını duyurdular. Şimdilerde Berrak Tüzünataç ile birlikte.

B.Sokullu-Aslı Enver

 

B.Sokullu-Berrak Tüzünataç

Sokullu, hala devam eden senaryosunu Mahinur Ergun’un yazdığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı ve başrollerinde Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın, Burcu Biricik, Ecem Özkaya, Seray Gözler Yeniay, Ahmet Mümtaz Taylan’ın oynadığı “Hayat Şarkısı” adlı dizide oyunculuğa devam etmektedir.

Hayat Şarkısı

 

GQ

%d blogcu bunu beğendi: