Buldan: MHP Kürdistan'da bir tabela partisidir, şimdi sıra AKP'de - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Buldan: MHP Kürdistan’da bir tabela partisidir, şimdi sıra AKP’de

Buldan: MHP Kürdistan’da bir tabela partisidir, şimdi sıra AKP’de
Yorum Yap

Buldan: MHP Kürdistan’da bir tabela partisidir, şimdi sıra AKP’de

“4 Mayıs’ta cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin cumhurbaşkanı adayının 4 Mayıs’ta açıklanacağını söyledi.

HDP’nin 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında Hakkari’ye gelen Buldan, parti binasında partililerle bir araya geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Yüksekova’da yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:
Kürt halkıyla sorunumuz yok diyorlar. Kürt halkıyla sorunu olmayan bir hükümetin Kerkük’te, Afrin’de ne işi var? Siz Kürt anasını görmesin zihniyetiyle, Kürt halkı bir kazanım elde etmesin zihniyetiyle yaklaşıyorsunuz. Kürdün kazanımlarını yok sayıyorsunuz.
Burada, iradenizle seçtiğiniz milletvekillerinizi, belediye eş başkanlarınızı görevden aldılar. Milletvekilleriniz şu anda cezaevinde. Sevgili Abdullah Zeydan’ı, Sevgili Selma Irmak’ı selamlıyorum. Her ne kadar cezaevinde de olsalar onlar sizin, bizim vekillerimizdir.
Gever halkı panzerleri, eli silahlı askerleri daha önce de gördü
 
Bizler Gever’de belediye eşbaşkanlarının yerine atanan kayyumların neler yaptığını biliyoruz. Sömürge valisi olarak atananların halka nasıl yaklaştığını biliyoruz. Her sokak başında eli silahlı askerlerin bulunması, panzerlerin bulunması sömürge valisi olan kayyumun işidir. Ama şunu bilmiyorlar; Gever halkı panzerleri, eli silahlı askerleri daha önce de gördü. Ama hiç taviz vermedi. Gever halkı Çiller dönemini bilir, Amed cezaevindeki işkenceleri gördü. Gever halkı o zaman biat etmedi şimdi de etmeyecek. Diz çökmedi, çökmeyecek.
AKP Kürt halkının soykırımını isteyen parti ile ittifak yaptı 
24 Haziran Türkiye açısından tarihi bir seçim, belki de son şans. Bizim için bir milat olacak. 24 Haziran’da bu ülkede Kürdü tanımayan, dilini, kimliğini yasaklayan zihniyete karşı uyanık olmalıyız.
Yarın öbür gün dilimizi yasaklayan AKP ile işbirliği yapan milletvekilleri gelip sizden oy isteyecek. Bugün yaptıkları ortaklık, Kürt halkının soykırımını isteyen bir partiyle yapılmıştır.  AKP-MHP ittifakına Kürt halkının vereceği hiçbir şey yok.
AKP’ye verilecek oyların MHP’yi Meclis’e taşıyacağını kimse unutmasın
 
AKP’ye verilecek oyların MHP’yi Meclis’e taşıyacağını kimse unutmasın. AKP, Devlet Bahçeli’nin Kürt’e yaklaşımına bile bile ortaklık yapmıştır. “Oralara girin taş üstünde taş omuz üstünde baş bırakmayın” diyen zihniyetle ortaklık yaptılar. Şimdi gelip bu ortaklıklarıyla birlikte Kürt halkından oy isteyecekler. Hadi oradan diyoruz, hadi oradan!
Bahçeli’nin yüzü tutuyorsa gelir Gever’den oy ister 
MHP’yi, Kürdistan’dan tek bir oy almayan bir partiyi kendi listelerinizden seçimlere sokacaksınız. Bahçeli Osmaniye’ye kadar gider ancak. Yüzü tutuyorsa gelir Gever’e Gever’den oy ister. Ancak Gever biliyor MHP Kürdistan’da bir tabela partisidir. Şimdi sıra AKP’de. AKP Kürdistan’da tabela partisine dönecek.
Sandık başındayken elinizi yüreğinize koyun 
 
Bugün Gever’den söz almak istiyoruz. Colemerg’te 3-0 yapmaya  hazır mıyız? 24 Haziran’da sandık başına gidecek olan her bir vatandaşımıza şunu söylüyoruz: Sandıklara giderken elinizi yüreğinizin üzerine koyun, oy attığınız zaman şu anda tecrit altında olan Sayın Abdullah Öcalan’ı düşünün. Elinizi vicdanınıza koyun ve Selahattin Demirtaş’ı düşünün.
Türkiye toplumunun barışa olan ihtiyacını kucaklayacak bir adayımız olacak 
4 Mayıs’ta cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız. Adayımız cesur bir aday olacak, açıkladığımız aday Türkiye toplumunun, Türk’ün, Kürt’ün, Alevi’nin, Çerkes’in, kadınların, gençlerin herkesin istediği bir aday olacak. Türkiye toplumunun barışa, demokrasiye olan ihtiyacını kucaklayacak bir adayımız olacak.
Türkiye’nin toplumsal barışa ihtiyacı var. Türkiye’nin demokrasiye ihtiyacı var. Türkiye’de bugüne kadar demokrasiyi, insan haklarını, hukuku askıya alan zihniyete karşı, faşizme karşı direnişi savunan adayımızla seçimlere gireceğiz.
Kimsenin kuşkusu olmasın ki bizler kazanacağız. Kürdistan halkı, Türkiye halkları kazanacak. Türkler, Kürtler birlikte kazanacak, biz kazanacağız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: