Büyük şantaj! Büyükşehir Belediyesi önce iş yaptırıp sonra ‘bağış yoksa para da yok’ diyor

Büyük şantaj! Büyükşehir Belediyesi önce iş yaptırıp sonra ‘bağış yoksa para da yok’ diyor

Manisa’da iş insanı Fazıl Sağıroğlu, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kuruma iş yapan firma ve müteahhitlerden Büyükşehir Belediyespor için zorla bağış toplandığını iddia etti. Kendisinin de bu konuda mağdur edildiğini iddia eden Sağıroğlu, “Bağış yapmayı kabul etmediğim için, hak ettiğim 72 bin TL paramı yatırmadılar. ‘Bağış yap, paranı veririz’ dediler. Paramı vermedikleri için zorla bağış yaptım. Hakkımı helal etmiyorum” dedi.
Süreç haber’in verdiği bilgiye göre; Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde demir doğrama atölyesi bulunan iş insanı Fazıl Sağıroğlu’nun Manisa Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ortaya attığı iddialar çok konuşulacak türden. Eski garajın sökülmesi için doğrudan temin ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin işini aldığını ifade eden Sağıroğlu, işi bitirdikten sonra hak ettiği parayı istediğinde, kendisine verilen cevapla şok yaşadığını söyledi.

“BAĞIŞ YOKSA PARA DA YOK”

İşi tamamladıktan sonra anlaştıkları bedel olan 72 bin TL’yi talep ettiğini iddia eden Sağıroğlu, olayı şöyle anlattı: “Ancak alacağımıza karşılık benden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne, 4 bin TL bağış yapmam istendi. Bende bu bağışı yapmak istemediğimi, hak ettiğim paranın verilmesini talep ettim. Ancak bağışı yapmazsam, paramın ödenmeyeceğini söylediler.”

“Ancak alacağımıza karşılık benden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne, 4 bin TL bağış yapmam istendi. Bende bu bağışı yapmak istemediğimi, hak ettiğim paranın verilmesini talep ettim. Ancak bağışı yapmazsam, paramın ödenmeyeceğini söylediler.”

“BORÇ ALIP BAĞIŞ YAPTIM”

Bağış istendiği dönemde düğün yapacağını ve harcamalar nedeniyle maddi anlamda zorlandığını dile getiren Sağıroğlu, “Hesabımda para olmadığı için benden zorla istenen bağışı yapamamıştım. Daha sonra bir yakınımdan 4 bin TL borç alarak Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne bağış yaptım. Bağışı yaptığım gün hesabıma paramı yatırdılar. Elimde makbuzları var” diye konuştu.

FİRMALAR İŞ YAPMAKTAN KAÇIYOR

Bu şekilde çok sayıda firma ve müteahhidin mağdur edildiğini iddia eden Sağıroğlu, “İş yapan firma ve müteahhitlerden zorla bağış istendiği için, çok sayıda arkadaşımız Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne iş yapmaktan kaçıyor. İstenen bağışlar yüksek meblağlar. Halen içeride alacağım 3 bin TL var. Bunun için bile yüzde 10 bağış istiyorlar. Bende yatırmadığım için bu paramı da alamadım” dedi.

“BAĞIŞ YAPMAYANA İNŞAAT RUHSATI VERMİYORLAR”

Manisa’da konut yapan müteahhitlerin de aynı dertten yakındığını ancak çekindikleri için konuşmadıklarını belirten Sağıroğlu, iddiasında şu ifadelere yer verdi. “Belediye içerisinde bulunan daire başkanlıklarının çoğunda, işler bu şekilde yürüyor. Müteahhit binayı bitiriyor. Ruhsat talep ettiğinde direkt olarak, Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne bağış isteniyor. İnsanlarda mecbur kaldığı için bağış yapmak zorunda kalıyor.”

SOSYAL MEDYA’DAN DA TEPKİ GÖSTERDİ

İş insanı Fazıl Sağıroğlu, yaşadığı bu olayı kendi sosyal medya hesapları üzerinde de gündeme getirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne yaptığı bağış makbuzunu sosyal paylaşım sitesi Facebook’ ta paylaşan Sağıroğlu, “Siz rüşvetin, hırsızlığın resmi yolunu gördünüz mü?” diyerek tepki gösterdi.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?