Çağlar Cilara: “Parti kurucusuna ‘hain’ diyen bizlere neler yapar?”

Çağlar Cilara: “Parti kurucusuna ‘hain’ diyen bizlere neler yapar?”

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’e, Erdoğan’ın karşısına cumhurbaşkanı adayı olarak çıkma girişiminde bulunduğu gerekçesiyle “Hain” dedi.

KRT TV sunucusu Çağlar Cilara, konuya ilişkin bir paylaşımda bulunarak şu yorumu yaptı:

“Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için, “Bu harekete ihanet edenlerden birisidir” dedi.

Kendi partisinin kurucusuna, partisinin Cumhurbaşkanı yaptığı birine hain diyen, kendisinden olmayana neler yapar.”

Ne olmuştu?

AKP İzmir İl Teşkilatı, İzmir İl Başkanlığı’nda bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. AKP teşkilatının büyük ilgi gösterdiği törende konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AKP kurucularından ve 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’e, Erdoğan’ın karşısına cumhurbaşkanı adayı olarak çıkma girişiminde bulunduğu gerekçesiyle sert sözler kullandı. Dağ, Gül ile ilgili “Abdullah Gül de bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Son aday olacağı güne kadar parti kurucusudur, büyüğümüzdür diye sesimiz çıkmadı. Ama Recep Tayyip Erdoğan karşısına CHP- İYİ Parti- HDP İttifakı’nın adayı olarak çıkmayı düşünecek birisi haindir” ifadelerini kullandı.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: