Çakır için cenaze namazı kılınmıştı! Sivaslılar ‘Saadettin Köpek’e pusu kurmak için belediyeden otobüs istedi

Çakır için cenaze namazı kılınmıştı! Sivaslılar ‘Saadettin Köpek’e pusu kurmak için belediyeden otobüs istedi

Belediye’den rica: “Lütfen senaryoya müdahale etmeyelim” 

Diriliş Ertuğrul dizisinin 115’inci bölümünde tarihte de var olan Saadettin Köpek karakterinin Sivas’a geleceğini öğrenen Sivaslılar, Köpek’e pusu kurmak için hem telefonla arayarak hem de sosyal medya üzerinden Sivas Belediyesi ile iletişime geçerek otobüs talebinde bulundular. Talepler sonucunda belediye yetkilileri sosyal medya üzerinden açıklama yapmak zorunda kaldı. Bu durum akıllara daha önce Kurtlar Vadisi dizisinde ölen Çakır karakteri için gazetelere ilan verilmesini ve cenaze namazının kılınmasını getirdi.

Sivas’ta, Diriliş Ertuğrul dizisinin 115’inci bölümünde tarihte de var olan ‘Saadettin Köpek’ karakterinin Sivas’a geleceğini öğrenen Sivaslılar, Köpek’e pusu kurmak için hem arayarak hem de sosyal medya üzerinden Sivas Belediyesi’nden otobüs talep etti. Taleplerin artması üzerine Belediye yetkilileri sosyal medya üzerinden açıklama yapmak zorunda kaldı.

 

Açıklamada “Kıymetli Yiğidolar. Diriliş dizisinin 115. bölümünde Saadettin Köpeğin Sivas Taşlıdere mevkiine geleceği ve pusu kurulması için vatandaşlarımızın Belediyemiz otobüsleri ile Taşlıdere’ye taşınacağı konusu doğru değildir. Çılgın Sivaslı Alpler. Lütfen senaryoya müdahale etmeyelim” denildi. Tarihte yaşamış olan Sadettin Köpek 1239 yılında, Sivas Subaşısı Hüsamettin Karaca tarafından öldürülmüştü.

Daha öncede Kurtlar Vadisi dizisinde ölen Çakır tiplemesi için Türkiye’de birçok ilde cenaze namazı kılınmış gazetelere taziye ilanları verilmişti.

DHA

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: