Çakra Nedir? / Maha MANU

Çakra Nedir?

Çakra: Bir tekerlek, çark ya da bir girdap demektir. Bel kemiği üzerinde yedi tane ana çakra vardır. Her biri dönen bir enerji girdabı gibidir.

-Her çakra için yedi adet açıklık derecesi vardır ve tüm çakralar her insanda az da olsa (yedide bir oranında) aralıktır.

-Çakralar kanalıyla sosyal, cinsel ve ruhsal enerjileri alıp yayabiliriz.

-Parlak kuvars kristallerinde yedi rengin tüm enerjisi bulunmaktadır. (Renk terapisi ile çakra tedavisi.)

-Enerjimiz netleştikçe evrensel yaşam enerjisiyle bütünleşmeye başlarız. Ruhsal boyutla bağlantı kurdukça da birer kristal gibi iş görmeye başlarız.

-Günümüzde insanların büyük bir bölümü ilk iki çakralarının imkanları içinde yaşarken yavaş yavaş üçüncü çakralarını kullanmaya başlıyorlar. Bunun için üst çakralara ulaşmaya çalışan insanlar toplumsal normlara ters düşerler. (Toplumsal Kişilik – Ortak Karma)

-Hangi çakraların açık, hangilerinin kapalı olduğunu bildiğimiz taktirde kendimizi daha iyi tanırız.

-Her çakradan, gökkuşağının yedi renginden birisi yayılır. Bu kirlian fotoğraf yöntemiyle tespit edilmiştir.

-Çinli akapunktur uzmanları, her organ için nabız atış ölçümü yapıyorlar ve gördükleri bozuklukları bir hastalığa neden olmadan önce enerji dengelemesiyle onarabiliyorlar. Herhangi bir hastalığı enerji kanallarında görülen bir tıkanma olarak tanımlayabiliriz. Bu kanallardan herhangi birinde bir tıkanma ya da bozukluk görüldüğünde daha sonra bir iltihaplanma, ruhi bozukluk veya hastalık görülecek demektir. İleri yaşlarda ortaya çıkan bedensel ve ruhsal problemler geçmiş hayatlardan veya çocukluğumuzdan bugüne oluşturulan enerji düşünce duygu tıkanmalarının sonucu olduğu saptanmıştır.

-Gerçekten istenmiş ve normal doğumla dünyaya gelen bebekler enerjik ve yüce varlıklarla uyum içindedirler. Ama birçok insanın çakraları daha doğmadan önce tek tek kapanır.

-Üçüncü çakra toplum ve (özellikle) babanın çocuklarını, zorla belli bir kalıba sokmaya çalıştıkları dönemde kapanıyor. Bu hipnoterapi ile tespit edilmiştir. Dengeli, aşırı ya da yetersiz enerji. Enerji, güçlü, açık ve dengeli olduğu zaman her çakranın içinden geçebilir. Çocukluğumuz sağlıklı ve iyi beslenerek geçmişse, çakralarımızın açık ve dengeli olması ihtimali büyüktür.

-Kişi çocukluğunda saldırgan ve kötü davranışlarla karşılaşmışsa ya kendisi de saldırgan olur ya da enerjilerini bastırarak içine kapanır. Her iki durumda da çakralarda dengesizlik vardır. Ama ne gariptir ki böyleleri değil de dengeli insanlar toplum tarafından garip bulunur. (Çocuk ruhlar olduğumuz için!)

NOT: Kendini Bilme-Tanıma Rehberi (Akaşa Yayınları) mutlaka okuyun.

-Dengesiz kişilerin cinsel çakraları açık olabilir ama onların üst çakraları kapalıdır.

(‘Çakralarımız ve Özellikleri’ni anlatacağımız devam yazısı haftaya…)

Maha MANU

 

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?