Can Dündar’a karşı Dilek Dündar! “Eşime karşılık rehin tutuluyorum”

Can Dündar’a karşı Dilek Dündar! “Eşime karşılık rehin tutuluyorum”

Hakkında yakalama kararı bulunan gazeteci Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar, iki yılı aşkındır süredir eşinden uzak yaşamasıyla ilgili sessizliğini bir video ile bozdu. Eşine karşı rehin tutulduğunu söyleyen Dilek Dündar, pasaportuna el konulmasından evinin satışına izin verilmemesine kadar karşılaştığı zorlukları anlattı.

Bir video yayınlayan Dündar, pasaportuna nasıl el konulduğunu, işsiz kaldıktan sonra borcunu nasıl ödeyemediğini, oğlunu nasıl göremediğini anlattı.

Dilek Dündar kendini ve içinde bulunduğu durumu şöyle anlatıyor:

“Ankara Koleji ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu bir ekonomistim. Belgesel yapımcısıyım, bir Cumhuriyet kadınıyım, bu ülkenin bir yurttaşıyım, anneyim.”

Dündar, daha kötü durumda olan başkalarının bulunduğunu belirterek, onlara saygı gereği, sessiz kaldığını ancak yargı ve vicdanların harekete geçmediğini görünce, konuşmak istediğini ve uğradığı haksızlıkları herkesle paylaşmak istediğini söyledi.

Dilek Dündar’ın videoda altını çizdiği temel konu, kendisi hakkında hiçbir dava açılmamış olması. Ama buna rağmen pasaportuna el konulmuş. Bu yüzden yıllardır ne eşini ne de çocuğunu görebiliyor. Dündar, “eşime karşı rehin tutuluyorum” diyor videoda.

Dündar’ın büyük üzüntü duyduğu olaylardan biri de, yazlığını satmasına izin verilmemesi. Satamadığı için de şu anda yaşadığı evine haciz geldi. Dündar bu durumu, “Ülkemden çıkamıyorum ama yalnız yaşamaya zorlandığım evimden çıkmak zorundayım” sözleriyle özetledi.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: