Canan Kaftancıoğlu’nu hedef haline getiren Perinçek’e arşivle yanıt 

Canan Kaftancıoğlu’nu hedef haline getiren Perinçek’e arşivle yanıt 

Arşivden çıkanlar Canan Kaftancıoğlu’nu hedef haline getiren Perinçek’i utandırır mı?

Gazeteci Mehmet Şafak Sarı, Perinçek ile ilgili eski sayfaları karıştırdı. Arşivden çıkanlar, Perinçek ve partililerinin geçmişle yüzleşmesini sağlayacak mı bilinmez ama çok ilgi çekeceği kesin.

Gazeteci Mehmet Şafak Sarı, son günlerde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun attığı iddia edilen tweetler sebebiyle Doğu Perinçek ve ekibinin hedefi haline gelmesine eski sayfaları açarak karşılık verdi. 

“Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı @ccanannnn’a aşağılık suçlamalar ve yaftalamalarda bulunan pek vatansever Perinçek ve ekibinin tarihte yaptıklarına bir bakalım bakalım.” diyen gazeteci Mehmet Şafak Sarı, şunları paylaştı:

“Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı @ccanannnn’a aşağılık suçlamalar ve yaftalamalarda bulunan pek vatansever Perinçek ve ekibinin tarihte yaptıklarına bir bakalım bakalım. Sadece hop diye bulabileceğiniz kaynakları tekrarlayayım. Göstereceklerim devede tüy tabii”

“BELGE 1 – Doğu Perinçek’in sahibi ve yöneticisi olduğu 2000’e Doğru Dergisi Kapağı: “Gerilla Barınmasın Diye Ordu Orman Yakıyor. (3 Eylül 1989 – Sayı: 36) Dergiyi açıp okumayı size bırakıyorum. ”

BELGE 2 – Yine Perinçek’in 2000’e Doğru Dergisi 15 Eylül 1991 tarihli sayısının kapağı: Çözüm Federasyon. HDP’nin bile böyle bir talebi yok ama Perinçek bunu savunuyordu. Çözüm süreci ce bu süreci yönetenlere sonradan Terörist dedi hep Perinçek 

BELGE 3 – Yine aynı dönem Perinçek, Sosyalist Parti Genel Başkanı iken 1991’de şunu diyor: HÜKÜMET PKK İLE GÖRÜŞSÜN. E görüşsün diye yazılar yazdınız, dergiler bastınız ve görüştüler işte Perinçek? 

BELGE 4 – Sosyalist Partinin Yayınları’ndan alıntılarla devam edelim. ”

BELGE 5 – Perinçek’in SP’si: “Kürt Milleti, kendi kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir” diyordu. 

“Türk milliyetçiliği Kürt sorununun çözüleceği topraklarda iflas etti.”
Bi de şöyle demiş Perinçek’in Genel Başkanı olduğu parti: 
“DEVLET TERÖRÜ YENİ BİR REJİM GETİRİYOR” 

BELGE 6 – Perinçek’in Genel Başkanı olduğu Sosyalist Parti: Kürtlerin ve Türklerin kuracağı FEDERAL CUMHURİYET istiyordu. Bakın HDP bile böyle bir şey talep etmiyor 🙂 

BELGE 7 – Federasyon ve özerkliği sadece 90’larda savunmuyordu Perinçek, 25 yıl önce kurduğu TİİKP kapatılma davasında da savunuyordu. Neredeyse 30 yıl boyunca Kürdistan, özerklik, federasyon talepleri oldu. 30 yıl! 

BELGE 8 – Birazda görüntülü kayıtlardan gidelim. Perinçek 1991’de TRT’de şöyle diyordu: 

“Devlet en büyük terörist haline gelmiştir. Devlet kontrgerillasıyla terör yapmaktadır” 

BELGE 9 – Perinçek: “Can pazarına dönmüştür Kürt illeri … Botan’ı insansızlaştırdınız, Cizre mizre boşaldı dağı taş” https://t.co/kopeXa9B6J …
“Devlet en büyük terörist haline gelmiştir. Devlet kontrgerillasıyla terör yapmaktadır” 

BELGE 10 – Perinçek: Bir federasyon öneriyoruz biz. Kürt milletine kendi kaderini tayin hakkı tanınmalıdır. Zorla birlik olmaz 

BELGE 11 – Perinçek Kıbrıs konusunda da şu andakinin tam tersi bir siyaseti benimsiyordu. Perinçek’e göre Kıbrıs Barış Harekatı emperyalist ve gerici bir karekter taşımaktaydı. (Perinçek’in Kıbrıs Meselesi kitabından) 

BELGE 12 – Perinçek’e göre Kıbrıs Barış Harekatı, “talan”, “sömürücü” ve “yağmacı”dır. Perinçek’in “Kıbrıs Meselesi” kitabından satırlar… Kitabı artık basmıyorlar tabii 🙂 

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?