Cezaevinde kolu koparılan ve KHK ile işinden atılan Veli Saçılık’ın annesini yerlerde sürüklediler

Cezaevinde kolu koparılan ve KHK ile işinden atılan Veli Saçılık’ın annesini yerlerde sürüklediler.

KHK’lar ile işlerinden edilen Nuriye Gülmen, Veli Saçılık, Semih Özakça ve Esra Özakça’nın Yüksel Caddesi’nde İnsanlık Anıtı önünde yaptıkları ‘işimi geri istiyorum’ eylemleri açlık grevine dönüşerek devam etmişti. Hemen her gün polis müdahalesi yapılan eylemlere bugün bir yenisi daha eklendi. Polis, açlık grevine müdahale ederek 10 kişiyi gözaltına alırken Veli Saçılık’ın annesini de yerlerde sürükledi.

KHK’ler ile ihraç edildikleri için Yüksel Caddesi’nde İnsanlık Anıtı önünde açlık grevi yapan Nuriye Gülmen, Veli Saçılık, Semih Özakça ve Esra Özakça’ya polis bugün bir kez daha müdahale etti.

Bir süredir ‘işimi geri istiyorum’ eylemi yapan ve bu eylemleri geçtiğimiz günlerde açlık grevine çeviren Gülmen ve Semih Özakça geçtiğimiz günlerde Meclis’te katıldıkları basın toplantısı sonrasında da gözaltına alınmışlardı.

Açlık grevinin 9. gününde basın açıklaması yapmaları polis tarafından engellenmek istendi. Polis, 10 kişiyi yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı.

Burdur Cezaevi’nde tutuklu ve hükümlülere yönelik operasyonda kolunu kaybeden Veli Saçılık’ın üstündeki kıyafetler polis müdahalesi sırasında üzerinden çıktı. Anne Saçılık, oğlunun yerlerde sürüklenerek gözaltına alınmasına tepki gösterirken polis şiddetine maruz kaldı.

%d blogcu bunu beğendi: