CHP Çankaya Belediyesi örgütü bölge çalışmalarına başladı. Start Sokullu ile verildi.

CHP Çankaya Belediyesi örgütü bölge çalışmalarına başladı. Start Sokullu ile verildi.

CHP İlçe Başkanlığı Çankaya’da 9 Bölgede gerçekleştireceği Bölge toplantılarının ilkini Sokullu’da yaptı.

BELEDİYECİLİK CUMHURİYET HALK PARTİLİLERİN İŞİDİR
Yoğun ilgi ile gösterilen Sokullu Bölge Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıda açılış konuşmasını CHP Çankaya İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru yaptı. Özüdoğru konuşmasında “Eğer toplumcuysanız, eğer halka değer veriyorsanız, eğer değerlerin, gelişimlerin insan odaklı hizmetlerden geçtiğine inanıyoruz. Belediyecilik Sosyal Demokratların işidir. Belediyecilik 15 yıllık iktidarında yokluk içinde olan bir ülkeyi ayağa kaldırıp yurdun her tarafını demirağlarla ören, hemen her bölgeye yatırım yapan, fabrikalar kuran, çiftçiye inanılmaz değer veren, Türk kadınını dünyadaki birçok ülkeden önce sosyal hayata ve siyasete katan, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır sözünü şiar edindiğimiz edindiğimiz ulu önderimiz Atatürk’ün izinden giden biz Cumhuriyet Halk Partililerin işidir” dedi.

YOKLUKTAN VAR EDİLEN ÜLKE EKONOMİSİNİ TALAN ETTİLER
Özüdoğru 15 yıllık AKP Hükümetlerinin ülkeyi uçurumun eşiğine getirdiğini belirterek “Ulu önderimiz savaştan çıkmış yokluk içinde bir ülkeyi 15 sene yönetti ama maalesef bugün toplum değerlerini hiçe sayan, kurucu değerlerimizi değiştirmeye çalışan, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan fabrikalarımızı bile özelleştirme adı altında yandaşlara pazarlayan AKP 16 yıldır iktidarda. Ankara ve İstanbul’da ise maalesef 24 yıldır hayatımızdalar. Toplumumuz hiçbir zaman böyle kutuplaşıp ayrışmamıştı.
16 yıllık iktidarlarında neler oldu? Evet, yollar hastaneler yapıldı, köprüler yapıldı ama bunlar zaten iktidarda olanın yapması gereken hizmetlerdi. Ve gelinen noktada o yolların, köprülerin parasını hiç geçmediğimiz halde biz Çankayalılar da ödüyoruz. Hakkâri’de, Artvin’de, Mersin’de oturan vatandaşımızda ödüyor” dedi.

CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN İLK 15 YILINDA AÇILAN FABRİKALARI SATA SATA BİTİREMEDİLER
İlçe Başkanı Özüdoğru özelleştirmeleri de eleştirdiği konuşmasına “İktidarları döneminde hiç fabrika yapmadıkları gibi birçok kurumumuzu da yok pahasına özelleştirdiler.
Seka’yı, Tekel’i, Erdemir’i, Telekom’u sattılar. Düşünebiliyor musunuz? Bu firmalarımızı da belki 3-5 yıllık karları karşılığı kadar hatta arsa değerlerinin altında rakamlara sattılar. Ülkede reel üretimi desteklemeyip tamamen ranta, talana inşaata dayalı bir ekonomi yarattılar. Tabi bundan Ankara’da nasibini aldı. Şimdi Devlet Hastanelerini kapatıp şehir hastaneleri uydurdular, şeker fabrikalarını özelleştirmeye çalışıyorlar” diyerek “Yaşadığımız şehre bir bakın! Her yer koca koca binalarla doldu, nefes almak bile zor. Çocuklarımızı artık tek başlarına sokağa bile çıkartamıyoruz., başlarına bir iş gelir diye. Her yerde esnaf bitmiş durumda, şehrin bütün sokaklarında devren kiralık ya da satılık dükkânlar var. İnsanlarımızın nefes almaya ihtiyacı var. Toplumda gerçek bir değişim isteği var” sözleriyle devam etti.

CHP’Lİ BELEDİYELER RANTA DEĞİL HALKA HİZMET EDİYOR
Konuşmasında Belediyelerin çalışmalarına da değinen İlçe Başkanı Özüdoğru “İşte burada Cumhuriyet Halk Partisi devreye giriyor. Ülkemizin en başta gelen, en beğenilen belediyeleri Cumhuriyet Halk Partilidir. Refah seviyesi ve mutluluk oranı en yüksek olan insanlar CHP’li belediyelerin hizmet verdiği insanlar. Bunların başında da Ankara’da Çankaya ve Yenimahalle Belediyeleri geliyor. Alper Taşdelen ve bütün belediye çalışanları toplumcu belediyecilik yapıyor. Halkın tamamına dokunan işler yapıyor. Çankaya’nın en güzel yerleri parsel parsel satılmıyor, halkın kullanımına açılıyor. Kültür merkezleri yapılıyor ve çocuklarımızın güven ve huzur içinde büyüyebileceği, oynayabileceği parklar yapılıyor.

AKP’nin lideri kendisi söyledi biz şehirlere ihanet ettik diye. Çünkü tüm şehirlerde ranta dayalı model belirlediler. Depremde toplanma alanlarını bile binaya çevirdiler.
O yüzden bu talan düzenine bir son verme zamanı gelmiştir” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZ İLE BİRLİKTE HAK HUKUK ADALET ARIYORUZ
AKP iktidarının rant ekonomisi gibi Adalet düzeninin de bozuk olduğunu belirten CHP İlçe Başkanı Özüdoğru “Hak, Hukuk, Adalet diyerek 450 kilometre yürüyen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde sahaya inip sokak sokak, esnaf esnaf, dolaşmanın zamanıdır. Biz Çankaya’da mahalle çalışma gruplarımızı kurduk. Görevimiz ilçemizde hızlı bir şekilde örgütlenip iktidarda olduğumu yerlerdeki başarılarımızı halka anlatmak, öncelikle gündemde olan konularla ilgili partililerimizi bilgilendirip saha çalışmalarında toplumun bütün kesimlerine anlatmak. AKP’nin ihanetlerini ve bizim çözümlerimizi dillendirmek. Ardından da hızlı bir şekilde yakınımızda bulunan ilçelere destek olmak ve o ilçe belediyelerinin de kazanılıp oradaki halkın da sosyal demokrat belediyecilikle buluşmasını sağlamak. İktidara giden yol yerelden geçer. Bu ülkede insanlar yaşadıklarından rahatsız.

Genelde iktidara giden yol yerelden geçer. Bu ülkede insanlar yaşadıklarından rahatsız. Terör devam ediyor ve maalesef hala şehit haberleri almaya devam ediyoruz. Adalet yok! En alt mahkeme Anayasa Mahkemesinin kararını uygulamıyor. Eğitim yok! İnanın AKP’ye oy veren vatandaşlarımızda çocuklarının eğitimiyle ilgili rahatsız! Tarım bitti, hayvancılık Mehmet Aydın gibi Tosuncukların elindeyse vay halimize!” dedi.

SOKAKLARI ÖRGÜTLEYECEĞİZ SEVGİYİ ÖRGÜTLEYECEĞİZ

AKP zaten iktidar olabileceğine inansaydı MHP’yi trenine almazdı, BBP ile kol kola olmazdı, Saadet Partisinin peşinde koşmazdı. İnanın biz Cumhuriyet sevdalıları, Atatürk’ün evlatları bu işi hep birlikte başaracağız. Cumhuriyet Halk Partili Cumhurbaşkanımızı seçip ardından ülkemizde normalleşme sürecini yaşayacağız. Ülkemizi tekrar çoğulcu parlamenter sisteme çevireceğiz. Ama bunu nasıl yapacağız? Öncelikle iktidar olduğumuz yerlerdeki başarılarımızı anlatacağız. Çankaya Belediyesini ve buradaki hizmetlerini anlatacağız. ‘Genelde iktidar olursak bundan çok fazlasını yaparız’ı insanlara anlatacağız. Medyamız yok diye üzülmeyeceğiz. İnsanlar artık eski alışkanlıklarını sürdürmüyor. Sosyal medyanın gücünü kullanacağız, sürekli olarak insanlara gerçekleri anlatacağız. Tekrarın gücüne inanacağız. Sokakları örgütleyeceğiz, sevgiyi örgütleyeceğiz. Yaşamın olduğu her alanda olacağız”

“Çankaya’da yapamadığınız bir şeyi Türkiye’de başka hiçbir ilçede yapamazsınız!”

Cüretkâr ve savaşçı olacağız! Sivil Toplum Kuruluşları ve Demokratik Kitle Örgütleriyle birlikte olacağız. Dün andığımız Kızıldere şehitlerimizden Mahir Çayan’ın sözünü hiç unutmayacağız “Ülke faşizmin kuşatması altındaysa tüm güçler birleşmelidir! Onlara selam olsun!

Biz belediyelerimizle, başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle gurur duyuyoruz. Hiçbir belediye başkanımız zorla istifaya zorlanmadı, ağlaya ağlaya görevini bırakmadı. CHP Çankaya olarak hedeflerimiz var. Çankaya’da 20 binin biraz üstünde bir oy daha alabilsek Ankara Büyükşehir Belediyesi yine bizimdi. Şimdi AKP’ye Çankaya Belediyesinde grup bile kurdurmayı düşünmüyoruz. Bir an evvel örgütlenmemizi bitirip Mamak, Gölbaşı başta olmak üzere çevre ilçelerimize omuz verip Ankara’da en az 10 İlçe Belediyesini alıp nihayetinde Büyükşehir Belediyesine CHP Bayrağını dikmek istiyoruz. Genel Merkezimizle, Genel Başkanımızla, ilimizle, ilçemizle, belediyenizle, belediye başkanımızla bunu yapacak gücümüz var.

Ankara ve Türkiye’nin gücünü değiştirecek siz ve sizler gibi milyonlarca Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı var!..”  diyerek konuşmasını tamamladı.

İlçe Başkanı Özüdoğru’nun ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen 4 Yıllık dönemde yaptıklarını ve halen devam eden projelerini anlatarak belediyeciliğin Cumhuriyet Halk Partililerin işi olduğunu, doların yeşiline değil ağacın yeşiline yatırım yaptıklarını, insanları sosyal yaşama özendirecek projelere imza attıklarını belirterek Çankaya’nın her bölgesine yüzme havuzları, Çankaya evleri, Parklar, Oyun sahaları, Pazar yerleri ile donattıklarını ve en büyük projelerinden biri olan Atatürk Kültür Merkezini de bu sene sonuna doğru açmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Toplantıda son olarak bölge halkının sorunlarını ve isteklerini dinleyen İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru ve Belediye Başkanı Alper Taşdelen katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdılar.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: