Son Dakika Haberler

CHP Çankaya İlçe Başkanı Bora Özüdoğru istifa etti

CHP Çankaya İlçe Başkanı Bora Özüdoğru istifa etti
Yorum Yap

CHP Çankaya İlçe Başkanı Bora Özüdoğru istifa etti

CHP Çankaya İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru görevinden istifa etti.

Özüdoğru’nun istifa gerekçesi, 24 Haziran seçimlerinde milletvekilliği aday adaylığı için başvuracak olması.

Özüdoğru, hem istifasını hem de milletvekilliği aday adaylığını şu ifadelerle duyurdu:

“Türkiye’nin en büyük, en güçlü, en güzel ailesi, Cumhuriyet Halk Partisi ailesi;

Gençlik Kollarından başlayarak yıllardan beri hizmet etmekten onur duyduğum partimizin bir neferi olarak 24 Haziran Seçimlerinde ilk günkü gibi Makamların büyüsüyle değil Örgütün sözüyle Çankaya’yı ve Ankara’yı temsil etmek adına bugün Çankaya İlçe Başkanlığı görevimden Ankara 1. Bölge Milletvekili aday adaylığım dolayısıyla istifa etmiş bulunuyorum.

Çankaya İlçe Başkanlığım döneminde 124 Mahallemizin mahalle temsilcilerini atadık. Kimseyi ötekileştirmedik, ayrıştırmadık. Sandık görevlilerini istedik.. Ben yine her zaman örgütümle birlikte hareket etmeye devam edeceğim.”

“Değişim” isteği dalga dalga büyüyor…”

“Aslında 3 sene önceki seçimlerde ülkemiz Akp’ye yeter demişti ama Mhp lideri Devlet Bahçeli yüzünden Muhalefetin hükümet kuramayacağını düşünen halkımız tekrar Akp’yi iktidar yapmıştı.. Ama bu dönem çok farklı. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tüm ezberleri ve oyunları bozdu. İyi Parti’ye görevleri gereği giden 15 Demokrasi Kahramanımızla birlikte toplumda bu sefer “Değişim” isteği dalga dalga büyüyor.. Cumhuriyet Halk Partimizin iktidara gideceğinden, Cumhuriyet Halk Partili bir Cumhurbaşkanı seçeceğimizden hiç şüphem yok.

“Çankaya’da Akasya açsa Türkiye Akasya kokar.”

Partimizin bu İktidar Yürüyüşünde mensubu olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinin Meclisteki Çankaya ve Ankara sesi olmak için, sizleri temsil etmek için, Meclis’te çözülebilecek her türlü sorununuzun çözümü için, geldiğinizde güler yüzlü bir dost kapısı için, içinizden bir kardeşiniz olabilmek adına sizlerin de desteğiyle bu göreve talibim.. Akıbetimiz hayrolsun

Çankaya’da Akasya açsa Türkiye Akasya kokar..

Tüm Türkiye’ye ışık saçmak dileğiyle..

#bizhazırız”

Tutuklu gazetecileri unutmadı

Özüdoğru, 24 Haziran seçimlerinin basın özgürlüğü konusunda da bir milat olacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Gazetecilerin özgür olmadığı, basının sansürlendiği, ülkedeki en büyük medya gurubunun yandaşlara verildiği bir dönemde olağanüstü koşullarda baskın erken seçime gidiyoruz.. Ülkemizde yandaş medya özgürce bütün muhalif kanatlara saldırırken, ülkede siyasi-ekonomik birçok sorun yokmuş gibi göstermeye çalışıp toz pembe bir Türkiye portresi çizmeye çalışırken, doğruları yazan gazetecilerimizin tutuklu olması manidardır.

24 Haziran bu anlamda da bir milat olacaktır. Ülkemizde demokrasi bileşenleri seçimleri kazandıktan sonra her şeyde olacağı gibi basın da özgürleşecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)