Son Dakika Haberler

CHP İzmir 24 Haziran için teyakkuzda

CHP İzmir 24 Haziran için teyakkuzda
Yorum Yap

CHP İzmir 24 Haziran için teyakkuzda

24 Haziran seçimleri için adeta teyakkuza geçen ve seçimle ilgili çalışmalarını aralıksız sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, seçimlerin güvenliği ve seçim günü oluşabilecek sorunlara anında müdahale edebilmek için kurduğu Hukuk ve Seçim Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

CHP İzmir Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Türkbay başkanlığında toplanan komisyon seçim güvenliği, seçim günü sandık başlarında yaşanabilecek sıkıntılara alınacak önlemler, değişen yasalarla ilgili ilçe başkanlıklarına yapılacak bilgilendirmeler ve seçim kurullarına verilecek temsilciler konularını masaya yatırdı.

TÜRKBAY, SEÇİME HAZIRIZ

Hukuk ve Seçim Komisyonu toplantısına ilişkin bilgi veren CHP İl Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Türkbay, seçim güvenliğinin tartışılır hale geldiği, KHK’larla hukuka aykırı düzenlemeler yapıldığı bir ortamda seçime gidildiğini belirterek CHP İzmir olarak 24 Haziran Seçimlerine hazır olduklarını söyledi.

CHP Hukuk Komisyonunun seçimlere kadar düzenli olarak toplanacağı, CHP İlçe Başkanlıklarında kurulacak komisyonlarla da bir araya geleceği bildirildi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: