CHP Parti Meclis Üyesi Sera Kadıgil’e Savcılık Sorgusunun Ardından Tutuklama Talebi

CHP Parti Meclis Üyesi Sera Kadıgil, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

CHP Parti Meclis Üyesi Sera Kadıgil, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Kadıgil’in rahatsız olduğu çocuklar ve ezanla ilgili tweetleri  tepki çekmişti.

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Sera Kadıgil, sosyal medyada paylaşımlarıyla “Cumhurbaşkanına hakaret” ile “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarını işlediği iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sera Kadıgil Kimdir?

Sera Kadıgil, 29 Kasım 1984’te doğmuştur. İstanbulludur ve Vefa Lisesini bitirdikten sonra üniversite eğitimini 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk alanında başladığı Yüksek Lisans eğitimini 2010 yılında “Sinema Eserleri” üzerine yazdığı tezi ile tamamlamıştır.. Aynı dönemde Londra Queen Mary Üniversitesinde fikir ve sanat eserleri ile telif hakları üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır.

İstanbul’da bulunan Kadıgil Hukuk Bürosu’nun sahibi olan Kadıgil, 2008 yılından bu yana İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesidir.

2014 yılında beri Cumhuriyet Halk Partisi PM üyesi olan Sera Kadıgil Twitter’da ezana hakaret ettiği gerekçesiyle gündeme gelmiştir. Ayrıca son günlerde televizyon ekranlarında sıkça gördüğümüz Kadıgil, ‘Başkanlık sistemini getirecek olan yeni anayasa’ hakkında sert eleştirilerde bulunmasıyla da dikkat çekmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: