CHP’li Basmacı, sınavdan önce kazananların listesinin yapıldığının ortaya çıkmasına tepki gösterdi

CHP’li Basmacı, sınavdan önce kazananların listesinin yapıldığının ortaya çıkmasına tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Denizli Milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi Yönetim Kurulu üyesi Melike BASMACI, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul müdürleri Başyardımcılığı için düzenlenecek sınavdan önce kazananların listesinin yayınlanmasına sert tepki gösterdi.
ŞAŞIRDIK MI?
Acıpayam ilçe sınırlarında eğitim veren okullara atanacak müdür başyardımcılarının belirleneceği sınavdan önce henüz sınav olmadan, aralarında okul müdürleri de bulunan WhatsApp grubunda sınavı kazananların paylaşıldığı belge AKP’de kadrolaşılan torpil akışının sadece görünen kısmı oldu.
Melike Basmacı; “ Yıllardır en küçükten en büyüğe devletin bütün kadroları yandaşlara peşkeş çekildi. Cumhuriyetin hiçbir döneminde bu kadar liyakatsiz adam kayırmacılığa göre atamalar yapılmamıştır. Yaşanan bu olay sadece madalyonun görünen kısmıdır. Hak, Hukuk, Adaleti benimseyen bir parti olarak bu yapılan yanlışların daima karşısında olacağız. Yaşanan olay insanların aklıyla dalga geçmektir.” dedi.
AKP’NİN FOYASI MEYDANA ÇIKTI
Basmacı; “Olmazları olduran AKP’nin gene foyası meydana çıktı. Eğitimde gelinen nokta, bir türlü düzen tutturulamayan eğitim sistemi öğrencileri başarısızlığa itmiştir. Bunun yanında adam kayırmacılığa göre yerleştirilen eğitimciler Milli eğitim Bakanlığı gibi ülkemiz için çok önemli olan bir kurumda yaşananların sonucudur. Hükümet artık yandaşlığı bırakıp insanları hak ettiği makamlara getirmelidir.” dedi.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: