CHP'li Sertel, seçim stratejilerini değerlendirdi / Ali Haydar ÇELEBİ - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

CHP’li Sertel, seçim stratejilerini değerlendirdi / Ali Haydar ÇELEBİ

CHP’li Sertel, seçim stratejilerini değerlendirdi / Ali Haydar ÇELEBİ
Yorum Yap

CHP’li Sertel, seçim stratejilerini değerlendirdi

CHP Milletvekili Atilla SERTEL, CHP’nin yerel seçimlere yönelik stratejisini değerlendirdi.

“Üyesine kendini kabul ettiremeyenlerin, seçmene kendini kabul ettirmesi mümkün değil!” 

CHP Milletvekili Atilla Sertel, CHP’nin yerel seçimlere yönelik hazırlıkları ve izleyeceği yol politikasıyla ilgili sorum üzerine, CHP’nin yerel seçimlerde başarılı olacağına inandığını söyleyerek şunları ifade etti:

“Belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusunda çalışmalar sürüyor. Benim kişisel fikrim yereldeki adayları CHP üyelerinin belirlemesinde büyük yarar görüyorum. Çünkü o bölgelerde yaşayan, tanıdıkları insanları kendileri seçtiği takdirde adayları daha çok sahipleneceklerini düşünüyorum. İstanbul, Ankara, İzmir’de yani özellikle bu 3 büyük kentte belediye başkanlığının kazanabilmesi ihtimali olan hemen her yerde bu yöntemin  partinin lehine olacağını düşünüyorum. Partiye ivme kazandıracağını düşünüyorum.

Başarılı olacağız çünkü ‘Adaletsiz Kalkınma Partisi’ adaletsizlikleriyle ekonomiyi getirdiği noktada halkımızı zor duruma sokarak bir dersi hak etmiştir. Ve halk gereken cevabı verecektir diye inanıyorum.”

“Adayları CHP üyeleri belirlemeli”

Sertel, “örneğin İzmir’de 140 bin üye var. 100 binin katılarak belirlediği bir aday ‘arkamda 100 bin aile var’ diyerek kendine güvenle seçime girecektir ve diğer atanmış adaylara göre daha emin olacaktır. Yarın öbür gün sen atanmış aday olarak görevden alınıp alınmayacağın belli değil ama benim arkamda 100 bin aile var diyecektir. Ve ben bunun çok büyük bir başarı sağlayacağına inanıyorum. Bazı arkadaşlar ‘bizim halkta karşılığımız var, biz oy alırız’ diyor; tamam ben buna inanıyorum ama üyede karşılığı olmayanın halkta nasıl karşılığı olacak onu bilmiyorum. Bu şuna benziyor; bir insan ‘mahallede çok seviliyorum, kasap beni çok seviyor, bakkal bana hayran, kahveye gidiyorum herkes ayağa kalkıyor’ diyor, ‘tamam, evde durumlar nasıl?’ diyorsun, ‘karımla kavgalıyım, iki çocuğumla konuşmuyorum’ diyor. Yani aynı öyle durum. Çünkü üyesine kendini kabul ettiremeyenin, seçmene kabul ettirmesi mümkün değil.” dedi.

Ali Haydar ÇELEBİ

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: