CHP’li vekile Devlet Bahçeli cezası: Erdoğan’ın Bahçeli’ye yaptığı hakareti hatırlattı, MHP’lilerin saldırısına uğradı

CHP’li vekile Devlet Bahçeli cezası: Erdoğan’ın Bahçeli’ye yaptığı hakareti hatırlattı, MHP’lilerin saldırısına uğradı

CHP’li vekile Devlet Bahçeli cezası

CHP’li Musa Çam, 3 birleşim TBMM Genel Kurulu’na katılamayacak.

Meclis Genel Kurulu’nda CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, geçmişte AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerini hatırlatması üzerine gerilim yaşandı.

CHP’li Musa Çam’a Devlet Bahçeli’ye yönelik sözleri nedeniyle 3 birleşim TBMM Genel Kurulu’na katılmama cezası verildi.

DİSK Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Kani Beko, TBMM kulisinde Musa Çam’a yönelik gerçekleşen saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

DİSK’e yıllarını vermiş, her kademesinde özveriyle görev yapmış, işçilerin ekonomik, demokratik, sosyal, siyasal haklarını sendikal mücadelede ve TBMM’de savunmuş, DİSK eski Genel Sekreteri, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın Meclis’te uğradığı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Meclis kulisinde gerçekleşen ve linç boyutuna varan saldırının ardından ortaya çıkan görüntüler, ülkemiz demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçmiştir.

Halkın iradesinin yansıması gereken Meclis’te tanık olduğumuz bu saldırılar, ülkemizin içine sürüklendiği şiddet sarmalını gözler önüne sermekte; sokakta da karşılaştığımız şiddetin nedenlerine dair ipuçları vermektedir.

Tüm bu saldırılara karşın ne Musa Çam ne de DİSK’liler korkacak değildir!

DİSK eski Genel Sekreteri Musa Çam’ın uğradığı saldırıyı tekrar kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Tek destek veren vekil: Eren Erdem

Musa Çam’a destek vererek bu konuda açıklama yapan tek vekil CHP Milletvekili Eren Erdem oldu.

Eren Erdem, şunları söyledi:

“Milletvekilimiz @musacam kürsüde, Erdoğan’ın Bahçeli’ye zürriyetsiz hakaretinde bulunmasını eleştirmiş, bunu söylediği halde ittifak yapıyorsunuz iması yapmıştır. MHP’li vekiller, sanki o lafı @musacam söylemiş gibi tepki göstermiştir. Neyi örtüyorsunuz? Lafı eden ile ortaksınız!”

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

%d blogcu bunu beğendi: