CHP’li Yüceer, “Meclis Başkanı kendisine yüz yıl büyük gelen bu koltuğu bırakmalıdır”

CHP’li Yüceer, “Meclis Başkanı kendisine yüz yıl büyük gelen bu koltuğu bırakmalıdır”

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, hafta sonu Tekirdağ İl Kadın Kolları ve Manisa Şehzadeler örgütünün dayanışma yemeğine katıldı. Yüceer’in gündeminde kadın tiyatro oyuncularını sahneden indiren Meclis Başkanı İsmail Kahraman vardı. Kahraman’ın kadını yok sayan, toplumsal hayattan tecrit eden bu yaklaşımını kınayan Yüceer, “Meclis Başkanı kendisine yüz yıl büyük gelen bu koltuğu bırakmalıdır” dedi.

ANKARA- CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, hafta sonu Tekirdağ İl Kadın Kolları ve Manisa Şehzadeler örgütünün dayanışma yemeğine katıldı. Yüceer, kadın tiyatro oyuncularını sahneden indiren Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a sert tepki gösterdi.

O KOLTUK KAHRAMAN’A YÜZ YIL BÜYÜK

CHP’li Yüceer, kadını erkeği eşit görmeyen, sadece aile içinde tarif eden, kadını yok sayan bu çağdışı zihniyete rağmen kadınların sanatta, bilimde, siyasette, iş yaşamında var olmaya devam edeceğini belirterek, “Aksi bir Türkiye tahayyül edenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır. Kadınlar, kadın düşmanlarına karşı dayanışmayla mücadeleyi büyütecektir. Atatürk’ün kurduğu mecliste ortaçağ karanlığı yaratmak isteyen Meclis Başkanı İsmail Kahraman derhal kadınlardan özür dilemeli ve kendisine “yüz yıl” büyük gelen o koltuğu bırakmalıdır” dedi.

ÇANAKKALE ATATÜRK’TÜR

Tiyatro oyununun sergileneceği sahnedeki Atatürk büstü ve fotoğraflarının da kaldırıldığını kaydeden Yüceer, “Öncelikle, Çanakkale Atatürk demektir. 18 Mart anma mesajlarında Atatürk’ün adını bile anmayan bu zat, öncelikle bunu öğrensin. Atatürksüz bir Çanakkale’nin olmayacağını öğrensin” ifadelerini kullandı.

İktidarın tek derdinin 2019’da yapılacak seçimler olduğunu söyleyen Yüceer, “Dolar 4 TL olmuş, Euro 5 TL olmuş, Benzin 6 TL olmuş, halk daha yoksulmuş umurlarında bile değil. Özellikle kadınlar birlik ve beraberlik duygusu içerisinde CHP’yi iktidara taşıyacak” diye konuştu.

TEKİRDAĞLI YAZARLAR TEKİRA’DA

Yüceer, Tekirdağ İl Kadın Kollarının dayanışma yemeğinden sonra, “Tekirdağlı yazarlar Tekira’da” etkinliği kapsamında yazarlarla bir araya geldi.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: