CHP’YE ‘GEÇMİŞ OLSUN’ DEMEK İSTEMİYORUZ / Celal TURNA

CHP’YE ‘GEÇMİŞ OLSUN’ DEMEK İSTEMİYORUZ: “Öztürk Yılmaz denen Kürt düşmanını uzaklaştır!”

Eyyyyy CHP! 2019 Seçimlerini Tayyip’e kaptırmak istemiyorsan, Öztürk Yılmaz denen Kürt düşmanını uzaklaştır.

Öztürk Yılmaz, tam bir ajan provokatör. Partinin 16 Nisan referandumunda, ‘Adalet Yürüyüşü’nde ve ‘Maltepe Mitingi’nde yakaladığı ivmeyi tuzla buz ediyor. Partiyi ve sosyaldemokratları yanlışlara sürüklüyor. Partinin dış politikası bu adama nasıl teslim edilir? Nasıl bu kadar kör olabiliyorsunuz?

Barzani-Erdoğan-AKP ilişkilerini ve onların kendi ülkelerindeki durumlarını, iktidarlarını sürdürebilme oyunlarını bilmeyen mi var? Tayyip’in bu kaçıncı ayak oyunu? Hepsini de CHP içindeki bir takım unsurlar eliyle hayata geçiriyor.

Siz de KÜRT FOBİNİZİN kurbanı olacaksınız. Önce bu fobinizden de kurtulmalısınız. Çünkü, Kürtler kendi ülkelerinin ve birlikte yaşadıkları halkların düşmanı asla olmadılar. Onlar sadece onurlu ve kadim bir halk olarak yaşamanın mücadelesini veriyorlar. Analarının ak sütü kadar helal bir hakkın elde edilmesi mücadelesidir. 

Kürtlerin, Barzan Aşireti dışında kalanları mecburi bir destek açıklamasında bulunmuşlardır. Çünkü herkesin kullandığı ‘self determinasyon hakkı Kürtlere yasaktır’ gibi absürt bir manzara çıktı ortaya. Yoksa Barzani’nin 16 Nisan, TEK ADAM REFERANDUMUNDA Erdoğan’a verdiği desteği unutmuş değiller. Bir danışıklı dövüş var. Tıpkı darbe girişiminde olduğu gibi. 

Tayyip Erdoğan, Güney Kürdistan’daki referandumu 2019 seçimleri için kullanacak. Milliyetçi, muhafazakar ve ulusalcı oyları toplama peşinde. Kazanamayacağını anladığını görürse, savaş çıkaracak ve seçimi yaptırmayacak. İç savaş dahil her şeyi göze almış durumda. Zaten buna dönük bir dünya çalışması da yürütülüyor…

CHP ye söylemem gereken son sözü en başta söyledim. Umarım gereğini yaparlar… Yoksa GEÇMİŞ OLSUN…

Celal Turna

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: