CHP’ye “şeriat” çağrısı yapıldı.

CHP Amasya İl Başkanlığına gönderilen mektupla “şeriat” çağrısı yapıldı.

CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Cumhuriyet savcılarına çağrıda bulunarak şeriat çağrısı yapan mektubu hazırlatanların bulunmasını istedi. Karagöz, “21. yüzyılda demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, laikliği özümseyememiş, anlayamamış böyle bir güruh var. Bu kafa dinci terör örgütlerini besleyen IŞİD kafasıdır.” dedi.

İki sayfa el yazısı mektubun 15 Şubat 2017’de İstanbul Sirkeci PTT’den postaya verildiği belirtilirken mektupta “Gül Park” ismi ve imzası yer aldı. Mektup zarfının ön yüzünde ise el yazısıyla “Caner Ankara Cad. 21- 2 Cağaloğlu” adresi yer aldı. Mektupta şunlar yazıyor:

“Bu bir tebliğdir Türkiye. Ey Türk mileti Türkiye Cumhuriyeti devleti laik demokratik Cumhuriyettir.Kanunları gavur, tüm yönetim birimleri gavurdur. Ey millet. Siz Müslüman mısınız? Evet diyenler Müslüman’ın başında gavur kanunlarla yönetilen devlet olmaz. Müslümansanız şeriatı ilan edin. Türkiye 1921 Ankara antlaşması ile gavurluğu kabul etmiştir. Lozan’da tam şeklini almış dinsiz laik olmuştur.” Atatürk’e de hakaret edilen mektupta, “Elbette cihat olacak, cihat İslam’ın temelidir. Cihat olmazsa olmaz” gibi ifadeler yer aldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Cumhuriyet savcılarına çağrıda bulunarak şeriat çağrısı yapan mektubu hazırlatanların bulunmasını istedi. Karagöz, “21. yüzyılda demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, laikliği özümseyememiş, anlayamamış böyle bir güruh var. Bu kafa dinci terör örgütlerini besleyen IŞİD kafasıdır. Bu bağnaz, gerici kafa yaşanan süreçten cesaret almaktadır. Ülkemiz adeta tarikatlar ülkesi haline döndürülmüştür. Bu bağnaz zihniyet barışımızı, kardeşliğimizi, birliğimizi de tehdit etmektedir. Bu mektubu gönderenler, hazırlatanlar bulunmalı, Cumhuriyet savcıları gerekeni yapmalıdır” dedi.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: