Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinge katılmama nedeni merak ediliyor

Kayseri’de AKP tarafından düzenlenen referandum mitingine günler öncesinden katılacağı ilan edilmesine rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmadı, Başbakan Binali Yıldırım mitingi tek başına yaptı. Miting meydanının Erdoğan’ın dev afişleri ve pankartları ile donatılmasına rağmen katılmaması dikkat çekti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda dün saat 16.30’da yapılacak referandum mitinginde konuşacağı günler öncesinden açıklanmış, hazırlıklar başlatılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan bu programa katılımı iptal edilirken, buna rağmen partiler alanı onun posterinin bulunduğu dev afiş ve pankartlarla donattı. Cadde ve sokaklara da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afişleri asıldı.

Kayseri’nin tarihi kalesine, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın dev posterleri ile AKP amblemi asıldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşacağı miting öncesi alana gelen MHP’liler için ‘Ülkücü kardeşlerimiz siz de aramıza hoş geldiniz’ anonsu yapıldı. Alana gelen çocuklara, üzerinde ‘Evet’ yazılı balonlar dağıtıldı.

 

Miting sırasında yerde alınan güvenlik önlemlerinin yanı sıra havada bir polis helikopteri sürekli denetim yaptı. Mitingin yapıldığı alanı çevreleyen yüksek binalarda ve Kayseri Kalesi’nin surlarında keskin nişancılar ve özel harekat mensupları dikkat çekti.

 

ESKİ CUMURBAŞKANI ABDULLAH GÜL DE KATILMADI

Mitinge, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı.
Günlerdir katılıp katılmayacağı tartışılan Kayserili 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitinge katılmadı. (DHA)

 

Fotoğraf kaynak: DHA

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: