Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı için CHP’liler Soruyor

Cumhurbaşkanı için  CHP’liler Soruyor
Yorum Yap

CHP’liler soruyor: “‘Ekmek için EKMELEDDİN demiştik, şimdi de gülmek için ABDULLAH GÜL’ mü diyeceğiz?”

24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim hem seçim tarihi sebebiyle hem de cumhurbaşkanlığı için aday olarak ismi geçenler sebebiyle tartışılmaya devam ediyor.

Özellikle CHP’nin adayını henüz açıklamaması sebebiyle yaşanan belirsizlik parti içinde ve tabanda huzursuz seslerin çıkmasına sebep oluyor. CHP için aday olarak en çok ismi geçen Abdullah Gül ise partideki tartışmaların ana sebebi.

Muhalif seçmen kadar partili bazı milletvekilleri de Gül’ün aday olarak konuşulmasından duyduğu rahatsızlığı açıkça dile getiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı Gül’ün aday gösterilmesinin hiçbir fark yaratmayacağını, ikisinin de aynı gelenekten, aynı ideolojiden geldiğinin altını çizen CHP’liler şunu soruyor:

“‘Ekmek için EKMELEDDİN demiştik, şimdi de gülmek için ABDULLAH GÜL’ mü diyeceğiz?”

CHP Milletvekili Özgür Özel, Abdullah Gül’ün adaylığı ile ilgili konuştu:

Özel, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çatı adayı olacağına ilişkin tartışmalar hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı.

Gül, ismi üzerinden parti içinde tartışma yaratıldığını öne süren Özel, “YETER… Bu kadar spekülasyon canımıza tak etti. Bütün amaç bizim içimizde bir tartışma yaratıp moralimizi düşürmek CHP’nin gündeminde Abdullah Gül diye bir isim olmadı, şimdi de yok, olmayacak ta” bilgisini paylaştı.

CHP Milletvekili Muharrem İnce, Twitter hesabından Gül’ün adaylığına rest çekti

İnce, “İYİ Parti’ye 15 vekil vererek zaten sağ tabanı konsolide ettik. Bundan sonra soldan bir isim çıkarmalı CHP” dedi.

“ERDOĞAN-GÜL ARASINDA KALIRSAM ERDOĞAN’A OY VERİRİM”

İnce, “Gül 7 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı, bu süre içinde hangi yasayı veto etti? Tek yaptığı onların dümen suyuna gitmekti. Böyle şey olur mu? Ben ikisinin arasında kalsam Erdoğan’a oy veririm! Dokunulmazlıklara karşı oy kullandım. Bunu bütün Kürtler biliyor, kurultay konuşmam da açık. Onu da herkes dinledi” ifadelerini kullandı

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Gül’ün adaylığına dair bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Gül, konusunda bir açıklama da CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’dan geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Ağbaba, “CHP’nin gündeminde Abdullah Gül gibi bir tartışma yoktur, kendisi adayımız da değildir. CHP’ye yönelik günlerdir bir algı operasyonu sürdürenlere duyurulur”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)