Darbenin siyasi ayağının araştırılması için verilen komisyon önergesi AKP oylarıyla reddedildi!

Darbenin siyasi ayağının araştırılması AKP’li vekiller tarafından engelleniyor.

Darbenin siyasi ayağının araştırılması için HDP tarafından verilen komisyon önergesi AKP oylarıyla reddedildi!

Darbe girişiminin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasına ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için HDP’nin verdiği önerge, AKP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

Darbe girişiminin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasına ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için HDP’nin verdiği önerge, AKP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

Darbe komisyonu raporunu eleştiren muhalefet partisi milletvekilleri, raporun darbe girişimini araştırmadığı savundu.

Komisyon başkanı AKP’li milletvekili Reşat Petek, CHP’li vekillerin Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen medya organlarının kapatılması esnasında yaptıkları destek ziyaretindeki fotoğrafları gösterdi.

CHP’li vekiller Barış Yarkadaş ve Mahmut Tanal fotoğraflara tepki gösterince, milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşandı.

Meclis Başkan Vekili AKP’li Ayşenur Bahçekapılı, ikazlarına uymayan milletvekillerine “Böyle mi mücadele edeceksiniz? Yakışıyor mu ?” dedi ve birleşime ara verdi.

Tansiyonun yükseldiği Meclis oturumunda CHP’li Levent Gök, Fethullah Gülen’in CHP’ye bağış yaptığını belirten belgeyi gösteren ‘darbe komisyonu’nun AKP’li başkanı Reşat Petek’e  “Sana o belgeyi yedireceğiz. Çıkıp özür dileyeceksin” dedi.

 

CHP: MAKBUZ SONRADAN DOLDURULDU

Söz konusu belgenin sahte olduğunu söyleyen CHP, “Bu belge internet satış sitelerinde koleksiyoncular tarafından asılan boş makbuzlar temin edilerek, sonradan üzerine doldurulması sonucu elde edilmiştir. Bu makbuzlar seri halde internet sitelerinde satılmaktadır. Bir çocuk zekasıyla bu makbuz satın alınmış, üzerine Gülen bağış yapmış gibi gösterilerek sahtekarlıkla bağış yaptığı gösterilmiştir. 5 bin lira o tarihte 560 dolar, bir vaiz maaşı ortada” demişti.

 

ABC

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?