Deniz Baykal: “Yargılanmaktan ve 7 Haziran’ı yaşamaktan korkuyorlar.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ‘hayır’ etkinlikleri bugün de devam etti. İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde gerçekleştirilen buluşmaya CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal da katıldı. CHP’nin eski genel başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, partisinin Zeytinburnu’nda düzenlenen “hayır” etkinliğine katılarak konuşma yaptı.

 

Yoğun katılımın olduğu toplantıya Deniz Baykal’ın yanı sıra çok sayıda CHP’li katıldı.

 

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, “Türkiye’nin dört bir yanında yanmakta olan hayır ateşini bugün burada da yakıyoruz. Hayırlı olsun. Bugün burada 16 Nisan’da yapılacak referandumdan umudun fişeklerini gökyüzüne gönderiyoruz” diye konuştu.

CHP istanbul İl Başkanı Cemal Canpolat  “Bizim oranımız belli! Yeni bir alana ihtiyaç var. Bu ülkede milliyetçilere, gerçek milliyetçilere, gerçek vatanseverlere, gerçek dindarlara ihtiyaç var. “Hayır” demeyi sağlayacağız. Uzun dönemdir terk ettiğimiz alanlarla bağ kurma fırsatı doğmuştur. “Hayır” diyeceğiz… “Hayır” dedirteceğiz… Sonrasında CHP’yi tek başına iktidar yapacağız. Buna hazır mıyız? Yolumuz açık olsun! Mazlum halklarla birlikte iktidar için ‘Hayır’ diyeceğiz!” dedi.

 

Buraya CHP’li olarak değil, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak geldim

Kürsüye çıkarak bir konuşma yapan  CHP’nin eski genel başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal da AKP ve MHP’nin Meclis’ten geçirdiği, Erdoğan’ın da onayladığı anayasa değişikliğini sert sözlerle eleştirdi. Baykal, “Biz burada vatan görevi yapmak üzere bir aradayız” dedi. Düzenlemenin, Meclis’ten kaçırıldığını dile getiren Baykal, “Bu tasarı elbette toplumda görenler, anlayanlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bugün Türkiye’de yükselen bir hayır dalgası var. Bugün ben buraya CHP’li olarak değil, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak geldim” ifadelerini kullandı.

Deniz Baykal ayrıca, referandum sürecinde yoğun önlemler alınmasının iki sebebi olduğunu söyledi. Baykal, “Birincisi yargılanma korkusu, ikincisi de 7 Haziran korkusu” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: