Denizli’deki icraatlerini unutan Zeybekçi, İzmir’in rakısına karışmayacakmış!

İzmir’e ‘büyük lütuf’!

AKP, seçim kazanma konusunda çıtayı yükseltti: Olay ‘en iyi biz içerize’ kadar geldi!

“AK Parti’deki arkadaşlarımız bugün içkisini içebilen, namazını da kılabilen, günü geldiğinde orucunu tutabilen bir hoşgörü alanına sahiptir.”

Denizli Belediye Başkanı iken içkili mekanları şehrin ücra köşesine taşıyan İzmir belediye başkan adayı AKP’li Nihat Zeybekci, İzmir’in rakısına ‘Eyvallah’ diyeceğini açıkladı.

AKP’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci, açıklamasında “Bugün İzmir’le ilgili şunları duymuyor değilim: ‘Rakımıza dokunma.’ Eyvallah” dedi.

Hürriyet’ten İpek Özbey’in sorularına yanıt veren Zeybekci, AKP’nin Türkiye’nin en ‘özgürlükçü’ partisi olduğunu, ancak kendilerini İzmir’de iyi ifade edemediklerini söyledi.

‘Lafım cinsiyetçi değil samimiydi’
İzmir ile ilgili cinsiyetçi ifade kullandığı gerekçesiyle eleştirilmesine de değinen Zeybekci, “Mahallenin en güzel kızı, İzmir’i kim istemez” sözlerinin cinsiyetçi değil ‘samimi’ olduğunu savundu. Eski bakan Zeybekci, söylemine kadın-erkek ilişkisi bağlamında bakmanın haksızlık olacağını savunarak “Bizim insanımızın ağzından çok kolaylıkla çıkabilecek bir söylem. Cinsiyetçi demek gerçekten haksızlık.” dedi.

‘Bugün insanlar özgürce içebiliyor’
İnsanların ‘yeme-içme alışkanlıkları’ ve ‘kılık-kıyafetleri’yle ilgili şüpheye yer verecek bir durum olduğunu düşünmediğini söyleyen Zeybekci şöyle devam etti: “Bugün İzmir’le ilgili şunları duymuyor değilim: ‘Rakımıza dokunma.’ Eyvallah. Bugün insanların özgürce içkilerini içebildiklerini ben biliyorum. AK Parti’deki arkadaşlarımız bugün içkisini içebilen, namazını da kılabilen, günü geldiğinde orucunu tutabilen bir hoşgörü alanına sahiptir.”

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

%d blogcu bunu beğendi: