Son Dakika Haberler

Dersim’de cinayet! Alnında delik açılmış, ensesinde kesik ve vücudunda kırıklar var

Dersim’de cinayet! Alnında delik açılmış, ensesinde kesik ve vücudunda kırıklar var
Yorum Yap

Hozat’ta yaşayan Sakine Oğuz merada öldürülmüş halde bulundu!

Dersim’in Hozat’ta hayvanlarını meraya götüren Sakine Oğuz (57), çenesinde ve göğsünde kırıklar, ensesinde kesik, alnında ise delik açılmış şekilde cansız halde bulundu. Oğuz’un başındaki deliklerin kurşun yarası olduğu belirtiliyor.

Dersim Hozat’ın Geçimli köyünde oturan 3 çocuk annesi Sakine Oğuz, dün öğle saatlerinde ahırda hayvanlarını çıkararak meraya otlatmaya götürdü. Saat 15.00 sıralarında Oğuz’un hayvanlarını otlattığı bölgede geçen bir köylü hayvanların başında kimsenin olmadığını ve yerde hareketsiz yatan bir kadın olduğunu fark etti. İhbarla bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık görevlilerince yerde hareketsiz yatan kadının Sakine Oğuz olduğu ve yaşamını yitirdiğini tespit edildi. Bölgede yapılan incelemenin ardından Oğuz’un cenazesi, Hozat Entegre Hastanesi’ne getirildi. Burada Oğuz’a yapılan ön otopside, çenesinde ve göğsünde kırıklar, alnında delik açıldığı, ensesinde ise kesik tespit edilmesiyle ‘ölümünün şüpheli olduğu’ belirlendi.

Hozat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Oğuz’un cenazesi, otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Sakine Oğuz’un ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Yeni Demokrasi

KARAKOL KOMUTANI VE SAVCI: SEN ÖRGÜT ADAMISIN, ÖRGÜT YAPMIŞ OLABİLİR

Devrimcilere yakınlığı ile bilinen Sakine Oğuz’un şüpheli ölümü üzerine savcı ve karakol komutanı ile yapılan görüşmede savcı ve karakol komutanının Sakine Oğuz’un eşine “Sen örgüt adamısın, örgütle sorun yaşadıysan gözdağı vermek için yapmış olabilir” ifadelerini kullandı. Bilinçli bir biçimde yapılan bu kara propagandanın yaşanan vahşetin üstünü örtmek ve manipüle etmek için yapıldığı düşünülüyor.

Kaynak: Yeni Demokrasi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: