DEVLET, IŞİD TARAFINDAN YAKILARAK İNFAZ EDİLEN ASKERİN ŞEHİT OLDUĞUNU AİLEYE BİLDİRDİ

DEVLET, IŞİD TARAFINDAN YAKILARAK İNFAZ EDİLEN SEFTER  TAŞ ADLI ASKERİN ŞEHİT OLDUĞUNU AİLEYE BİLDİRDİ

1 Eylül 2015 tarihinde Kilis’te sınır karakolunda görevliyken  IŞİD tarafından kaçırılarak geçtiğimiz yıl Aralık ayında yakılarak öldürüldüğü iddia edilen Sefter Taş’ın ailesi geçtiğimiz günlerde gaiblik davası açmıştı. Oğullarının akıbetini öğrenmek isteyen acılı ailenin oğullarının şehit olduğu yönünde bilgi aldığı iddia edildi.

Oğullarının akıbetini öğrenmek için her yolu deneyen ancak yanıt alamayan aile 3 gün önce gaiblik davası açtı. Davanın bugün yapılması beklenirken iddialara göre TSK yetkilileri ve Kaymakam ailenin evine giderek acılı haberi aileye iletti. Devlet yetkilileri Sefter Taş’ın şehit olduğunu aileye bildirdi.

Aile, birçok devlet kurumuna başvuru yapmış ancak sonuç alamamış, son olarak ise dava açmıştı. Davanın hemen ardından devlet yetkilileri Taş Ailesi’nin evine giderek, Sefter Taş’a ‘şehitlik mertebesi’ verildiğini açıkladı.

Sefter Taş’ın babası Aydın Taş ile görüşen Birgün’ün aktardığına göre baba Taş şunları söyledi:

“Taziyeye geldiler, cenaze namazı kılındı. Şehitlik belgesi verdiler, onun dışında bir açıklama yapılmadı. Şu ana kadar teyit etmek için bu kadar uzun süre beklediklerini söylediler. Bunun için bu zamana bırakmışlar. Cenazeyi bulmak için araştırma yapacak devlet. Ulaşılırsa size teslim edeceğiz dediler. Şu an, anıt yapacaklar.”

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: