Dilipak AKP’ye ‘Aman dikkat!’ dedi: “Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, birçok kişinin canı yanar”

Dilipak AKP’ye ‘Aman dikkat!’ dedi: “Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, birçok kişinin canı yanar”

İktidara yakın gazetelerden Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’yi, Adnan Oktar operasyonu konusunda uyararak ‘Aman Dikkat!’ dedi. Dilipak, “Süreç yönetilemediği takdirde AKP’yi vurur. Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, her kesimden birçok kişinin canı yanar onu söyleyeyim” diye yazdı.

Adnan Oktar ve grubuna 11 Temmuz sabahı eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve 31 farklı suç isnat edilen gruptan 187 kişi gözaltına alınmıştı. Oktar dahil 168 kişi, 19 Temmuz’da tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne götürüldü. Oktar’ın Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürülmesi bekleniyor.

Akit yazarı Dilipak, bu operasyona yönelik bir yazı kaleme aldı. ‘Aman dikkat’ başlıklı yazısında Dilipak, Oktar ve grubuna yapılan operasyonun güzel bir iş olduğunu, ancak sürecin doğru yönetilemediği takdirde AKP’yi vuracağını yazdı.

Oktar’ın elinde tuttuğu gizli arşivden sürprizler çıkabileceğine dikkat çeken Dilipak şunları yazdı:

“Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, her kesimden birçok kişinin canı yanar onu söyleyeyim… Adnan Oktar yakalandı ya, benzerlerini ve bunların tuzağına düşen fuhuş bataklığında debelenen siyaset, bürokrasi, sermaye ve STK içindeki gaflet sahiplerinden de söz edeceğim, bu ‘Cemaat’ denilen yapıların nasıl kontrol altına alınması gerektiğinden de. Bunları kendi haline bırakırsanız hepsi birer FETÖ’ye de dönüşebilir.”

Oktar’ın söz konusu arşivlerinin henüz ele geçirilemediğini belirten Yeni Akit yazarı, bu bilgilerin birilerinin ipini çekmek için kullanılabileceğini öne sürerek “Arşiv yurt dışında host edilmiş, ama yabancı istihbarat örgütleri bunları servis edebilir ya da bunları şantaj için kullanabilir” sözleriyle AKP’yi uyardı.

Diken

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

%d blogcu bunu beğendi: