Direndikçe Kazanıyoruz / Armanç

DİRENDİKÇE KAZANIYORUZ

Öncelikle merhabalar…

Gazetelink’deki ilk yazım olması vesilesiyle kelimelerimi seçmekte zorlandığım kısa ama öz bir yazımla sizlerin arasında olmak istedim.

Konuya şuradan giriş yapmak istiyorum; AKP iktidara geldiği 2002 yılından bu yana, birçok başarısızlığa imza atmakla beraber, ülkeyi son derece kutuplaştırıp tabir-i caizse ülkeyi uçurumun kenarına doğru sürükledi.

1999 depremi AKP’ye  adeta piyango gibi geldi. 1999 depremi ile gelen 2000-2001 krizi ve Kürt sorunu, dönemin Koalisyon’u için talihsizlik; AKP için ise yol anahtarı ve iktidara geliş sebebi oldu. Eğer kriz, deprem ve Kürt sorunu gibi büyük ülke sorunları olmasaydı, AKP bugün belki de Saadet Partisi gibi bir partiden farksız olacaktı.

Gelinen noktada o günden bugüne direnişimiz hiç son bulmadı, aksine kartopu misali büyüdü, büyüdü ve günümüzdeki şeklini aldı. Bunca tutuklamaya, baskıya, taciz ve tecavüze, hatta ve hatta ölüm ve katliamlara rağmen AKP’nin önünde eğilmedik ve hiçbir zaman da eğilmeyi düşünmedik.

Gazetelink’teki ilk yazım olması sebebi ile yazımı kısa tutup burada sonlandırıyorum. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kazanacağız! Zaman, sadece zaman…

Armanç

 


ARMANÇ KİMDİR?

01.07.1990 Amed (Diyarbakır) doğumlu olan Armanç, kendini şu kısacık dizeyle tanımlıyor:

“Mutlu muydu, hiç düşünmedi böyle şeyleri

umutlardansa nefret etti daima…”

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: