FETÖ’den 30 yıl istenen AKP’li başkana ödülden sonra Diyanet Başkanlığına FETÖ’nün eski dernek yöneticisi atandı

FETÖ ile mücadelede bugün!

FETÖ’den 30 yıl istenen AKP’li başkana verilen ödülden sonra Diyanet Başkanlığına FETÖ’nün eski dernek yöneticisi atandı

Diyanet İşleri Başkanlığına FETÖ’nün eski dernek yöneticisi Prof. Dr. Ali Erbaş atandı. Atama kararının bu akşam Resmi Gazete’de yayınlanması bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Görmez 31 Temmuz’da emekliye ayrıldığını açıklamıştı. Görmez’in yerine Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş vekalet etmişti.

 

ADİL ÖKSÜZ İLE AYNI FAKÜLTEDE

1997-2002 yılları arasında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevi yürüten Erbaş, 2006-2011 yılları arasında da iki dönem aynı fakültenin dekanlığını yaptı. Erbaş’ın görev yaptığı yıllarda, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan Adil Öksüz de aynı fakültede akademisyen olarak görev yapıyordu.

 

CEMAAT PLATFORMU KADİP’TE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ

Erbaş hakkında en dikkat çekici detay ise Kültürlerarası Diyalog Platformu’nda (KADİP) bir dönem yönetim kurulu üyeliği yapması. Fethullah Gülen cemaati tarafından kurulan KADİP, cemaatin “dinler arası diyalog” adı altında yürüttüğü faaliyetlerin en önemli araçlarından birisiydi.

Bu süreçte KADİP’in yönetim kurulu başkanlığını ise 1993-1995 yılları arasında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde dekanlık yapan ve adı Adil Öksüz ile anılan Suat Yıldırım yapmıştı. (Cumhuriyet)

 

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: