Diyarbakır Sur’ da Patlama: 3 polis hayatını kaybetti, 3 polis yaralandı

Diyarbakır Sur’ da Patlama:

3 polis hayatını kaybetti, 3 polis yaralandı.

 

Diyarbakır Sur’ dan çıkarılan hafriyat ve molozların döküldüğü Dicle Üniversitesi’ndeki alanın yanında bulunan mezarlık duvarının dibine bırakılan patlayıcı polis aracının geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada ilk belirlemelere göre 3 polis hayatını kaybetti, 3 polis yaralandı.

DHA’nın haberine göre, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde  hafriyat ve molozların döküldüğü Dicle Üniversitesi’ndeki alanda bulunan mezarlık duvarının dibine tuzaklanan patlayıcı polis aracının geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada ilk belirlemelere göre 3 polis hayatını kaybederken,  3 polis de yaralandı.

Saldırının 16.30 sıralarında gerçekleştiği ve patlamanın kent merkezinden de hissedildiği açıklandı. Olay yerine ,tedbir amaçlı, çok sayıda ambulansın sevk edilirken, yaralılar, ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı. Saldırının ardından olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül ve Sur İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık incelemelerde bulundu.

 

%d blogcu bunu beğendi: