Edebiyat diye ‘pedofili övgüsü’: ‘Bavul’ dergisinde skandal yazı

Edebiyat diye ‘pedofili övgüsü’: ‘Bavul’ dergisinde skandal yazı

‘Bavul’ dergisine ‘pedofili’ tepkisi

Bavul dergisi son sayısında skandal bir yazı yayımladı. ‘Edebiyat’ adı altında kaleme alınan yazı adeta bir pedofili propagandası.
“Sen de Yaptın” başlıklı yazı ‘pedofili’ propagandası içermesi sebebiyle çok sayıda kişi tarafından tepkiyle karşılaştı. Dergiye yazı hakkında tepki mesajları gönderildi.

Tacizi eleştirme amacı taşıdığı ileri sürülen ve “Sen de yaptın” denilerek hazırlanan yazıda, “erkeklerin betimlemesi” adı altında, otobüste bir kız çocuğunun cinsel istismarı ya da kadınlara dönük cinsel taciz pornografik ifadelerle aktarıldı.

Bavul dergisi gelen tepkiler üzerine, Twitter’dan yazdığı bir yanıtta “Eser ilk önce yazanı bağlar” diyerek yazı sahibine eleştirilerin yöneltilmesini istedi.

İŞTE TEPKİ ÇEKEN YAZI…

“#BenDe sürtündüm belediye otobüsünde bir ilkokul öğrencisine. Altıparmak-Çekirge hattında. Okuldan evine gitmek dışında yaptığı, yapmak istediği bir şey yoktu. Siyah beyaz jilesinin altındaki pamuklu donunu hayal ederek yasladım aletimi küçük kıçına. O kalabalıkta kaçacak yeri yoktu. İlk kez geliyordu böyle bir şey başına ve yaşı da çok küçüktü, kalakaldı zaten. Çekirge’ye kadar baktım keyfime. Sağa sola, öne arkaya gidip gelirken boşaldım hatta. Herkes inerken o hala kıpırdamadan duruyor, ağlıyordu. İnip aynı hatla döndüm, gittim gideceğim yere. Kızsa liseye kadar otobüse binemedi.

#BenDe laf attım sokaktan geçen bir kıza. Diz boyu kar vardı ve in cin top oynuyordu etrafta. Rahatlıkla bir erkekle karıştırılabilirdi. Kış günü kabanı, kaşkolu, şapka ve eldivenleri altında sadece kahverengi gözleri görünüyordu. Onlar olmasa uçacak gibi duruyordu. “Hazinesi sende, anahtarı bende güzelim” diyerek yürüdüm üzerine hızla. Durdum tam karşısında. Birden tökezledi, koşarak kaçsa mı, yanımdan geçip devam mı etse yoluna bilemedi. Korktu. Korkması hoşuma gitti. Bir daha dedim, “Hazinesi sende, anahtarı bende güzelim, gel bir yere gidelim.” Gözlerinde gördüm, buz kesti.”

YAZARDAN AÇIKLAMA

Tepki çeken yazıyı kaleme alan Aslı Tohumcu, önce Twitter’dan konuya açıklık getirmeye çalışıp sonra yazılı bir açıklamada bulundu. Tohumcu, “Bavul’daki çocuk da kadın da benim.” açıklamasını yaptı ancak bu tepkileri dindirmeye yetmedi.

kaynaklar: Solhaber- Sözcü

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?