Emekçilerin direnişi 56. haftasında

Emekçilerin direnişi 56. haftasında

KHK saldırılarıyla İstanbul’da ihraç edilen KESK üyesi emekçilerin direnişi 56. haftasına girdi.
Haksız hukuksuz ihraç saldırısına karşı bugün de Kadıköy Altıyol ve Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda emekçiler “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle eylemlerine devam ettiler.

Kadıköy
Saat 14.00’te direniş alanında toplanan emekçiler “Haksız hukuksu ihraçlara hayır İşimizi geri alacağı” ve “KHK’lar gidecek biz kalacağız!” pankartını açarak eylemlerine başladılar.

Direnişçi emekçilerden Özgür Karadaş KHK saldırılarıyla ihraç edilen kamu emekçileri olarak işlerine geri dönebilmek için direndiklerini belirterek direnişleri hakkında bilgi verdi.

İmza kampanyalarına destek çağrısı yaptıktan sonra basın açıklamasını okuması için mikrofonu diğer direnişçi Hüseyin Demir’e bıraktı.
“İşimiz, ekmeğiz, geleceğimiz ve onurumuz için 56 haftadır direniyoruz” sözleriyle açıklamaya başlayan Demir şu ifadelerle açıklamaya devam etti: “Bizler çalışma hayatımız boyunca kamu emekçilerinin özlük-sendikal hakları için mücadelenin en önlerinde yer almış, hak gasplarına, çağdışı-bilimdışı ve haksız uygulamalara, her türlü idari baskıya karşı kamu emekçilerinin sesi-soluğu olmuş KESK üyesi emekleriz.

Eğitim bilimdir, aydınlıktır, özgürlüktür dedik. Gerici, tekçi, ırkçı, dinci eğitime karşı çıktık. Rant için değil halk için belediyecilik dedik. Parasız eğitim, parasız sağlık dedik. Muktedirlerin zalimliğini değil ezilenlerin haklarını savunduk.”
Bütün bunların yanı sıra gerici iktidara biat etmediklerini ve onurlu değerleri savunmayı sürdürdüklerini belirten Demir, bu nedenle ihraç saldırılarıyla işlerinden atıldıklarını söyledi.

Emekçileri ihbar ederek işlerinden attıran kurum yöneticilerini de teşhir ederek bu kişilerin ihraç edildiği için intihar eden 50’yi aşkın kişinin ölümünden sorumlu olduğuna dikkat çekti.

Bütün baskı ve saldırılara rağmen işlerine geri dönebilmek için başlattıkları direnişlerin sürdüğünü belirterek “Mücadelemiz işimize geri dönünceye ve gasp edilmiş haklarımızı geri alıncaya kadar devam edecektir” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.
“İşimizi geri alacağız!”, ” KHK’lar gidecek biz kalacağız!”, “Zafer direnen emekçinin olacak!” sloganlarını haykıran emekçiler müzik yayını eşliğinde imza kampanyası ve oturma eylemini saat 17.00’ye kadar sürdürdü.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?