Emekliye promosyonda şartlar değişti. Bu kez iyi haber…

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’in 12 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon çıkmazı konuşmasının ardından Bakanlık, şartları değiştirme kararı aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Üyesi Zülfikar İnönü Tümer’in TBMM’de Perşembe günü 12 milyon emekliyi ilgilendiren emekliye promosyon hakkında konuşmuş ve promosyonun çıkmazlarını anlatmıştı. Bu konuşmanın ardından Bakanlık, Cuma günü geri adım attı.

 

TÜMER’DEN EMEKLİ PARASI BANKADA KALIYOR UYARISI

Emeklilik promosyon veren bankaların emeklilerin 3 yıl boyunca maaşlarını kendi bankalarından alma şartı getirmişlerdi. Bunun yanı sıra en az 2 otomatik ödeme faturası ibraz edilmesi ve ayrıca ilgili bankanın kredi kartını veya kredi kullanma şartı aradığı açıklanmıştı. Tümer, yaptığı konuşmada “Emekliler bu şartlarda doğal olarak promosyon parasını bankada bırakmak zorunda kalıyor” demişti.

 

BAKANLIK GERİ ADIM ATTI

Tümer’in meclisteki bu konuşmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Bugünden (Cuma) itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar, ‘Ben maaşımı 3 yıl süresince bu bankadan çekmek istiyorum’ protokolü dışında hiçbir şart sürmeyecekler” dedi.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: