Emniyet kürtaj listesi istedi! - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Emniyet kürtaj listesi istedi!

Emniyet kürtaj listesi istedi!
Okunma : 34 views Yorum Yap

Emniyet kürtaj listesi istedi!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, gizli ibaresiyle İl Sağlık Müdürlüğü’nden kentteki tüm hastanelerde “polikistik over sendromu” olan ve kürtaj yaptıran 30 ile 40 yaş aralığındaki kadınların listesini istedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün İstanbul Sağlık Müdürlüğü’ne ‘ivedi’ ve ‘gizli’ ibareleriyle 29 Ağustos’ta bir yazı gönderilerek kürtaj olan 30-40 yaş arasındaki kadınların listesini istediği yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada Emniyet’in kürtaj olan kadınların değil, ‘Polikistik Over Sendromu’ tedavisi gören kadınların listesinin istediğini bildirildi.

Skandal! Emniyet ‘özel hayatın gizliliğini’ hiçe sayarak, kürtaj yaptıran kadınların listesini istedi

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı basın yayın organlarında ‘Emniyetten skandal/kürtaj listesi istendi’ şeklinde verilen haberlere ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen bir şüpheli hakkında ihbarda bulunan ve açık kimlik ile adres bilgileri bilinmeyen bir şahsın tespiti amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü aracılığıyla İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderilen yazının amacının; Yürütülen soruşturma süresince tüm araştırmalara rağmen ihbar eden şahsa ulaşılamadığı ve soruşturmadaki bilgilerden ihbarcının 2017-2019 yılları arasında İstanbul İli’nde ‘Polikistik Over Sendromu’ tanısıyla tedavi gördüğünün tespit edildiği anlaşıldığından, bu nedenle söz konusu tarihler arasında bu tanıyla tedavi gören şahsın tespitine yönelik olduğu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: