Erdoğan, Anıtkabir'e de Birinci Meclis'e de gitmedi - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Erdoğan, Anıtkabir’e de Birinci Meclis’e de gitmedi

Erdoğan, Anıtkabir’e de Birinci Meclis’e de gitmedi
Okunma : 12 views Yorum Yap

Erdoğan, Anıtkabir’e de Birinci Meclis’e de gitmedi

Ankara, 23 Nisan özel programı nedeniyle Anıtkabir’de tören düzenledi. Devlet protokolünden önce çocuklar Atatürk’ün huzuruna çıktı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman katılmazken  Meclis adına mozoleye Ahmet Aydın çelenk bıraktı. Erdoğan, Birinci Meclis’teki törende de yoktu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) sabah saatlerinde yapıldı.
Meclisteki törenler Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak Anıtkabir Özel Defteri’ne şu ifadeleri yazdı:

“Türkiye Büyük millet Meclisinin ilk Başkanı Aziz Atatürk, devletimizin yeniden bağımsız olmasının, milletimizin hürriyetine kavuşmasının karargahı görevini üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi bu yıl 97. yılına girmiş bulunmaktadır. Sevinçliyiz, gururluyuz. Haçlı ittifakının saldırılarına boyun eğmeden, istiklale olan inancınızı bir an olsun kaybetmeden milletimizin istikbalinde liderlik görevini üstlendiniz. Milletimiz emperyalist işgale karşı sizin komutanızda verdiği eşsiz mücadele ile nesiller boyu övünçle anlatılacak büyük bir destan yazdı. Hür ve bağımsız bir şekilde yaşadığımız bir ülkeye kavuşmamızda yaptığınız hizmeti dünya durdukça hep hatırlayacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26. dönem üyeleri olarak hedefimiz devletimizin ve milletimizin ilelebet payidar kalmasına hizmet etmektir. Kurucusu olduğunuz Meclisimiz mirasınızı güçlendirerek geliştirecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisimiz dayanışma içinde daha güzel yarınlar için çalışmalarını sürdürecektir. Emanetiniz ehil ellerdedir. Ruhun şad olsun.”

cumhuriyet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: