Erdoğan, CHP için: Atatürk’ün partisi, bölücü terör örgütlerinin ağına düştü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘partili cumhurbaşkanlığı’na karşı ‘Hayır’ kampanyası yürüten CHP’nin ‘terör örgütlerinin ağına düştüğünü’ söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Binali Yıldırım derken Cumhurbaşkanı Erdoğan da CHP’yi “HAYIR” kampanyası sebebiyle terör örgütleriyle bir tuttu. Hükümetin, referanduma kadar “hayır”cıları terörist ilan etmeye devam edeceği düşünülüyor.

Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) toplantısında konuştu. Referandumdan bahseden Erdoğan, Ekonomideki seferberliğe ben de varım’ diyenlere teşekkür ediyorum. Önümüzde bir halk oylaması olacak. Nisan ayında sandık milletin önüne gelecek. Anayasa 18 sefer değiştirilmiş ama bir türlü milletin ihtiyacını karşılayamayan yamalı bohçaya dönmüştü” dedi.

 

“HDP ‘Hayır’ diyorsa biz ‘Evet’ diyeceğiz”

Erdoğan, ‘partili cumhurbaşkanlığı’na ‘Hayır’ diyen CHP’yi teröre destek vermekle suçlayarak  “HDP ‘Hayır’ diyorsa biz tabii ki ‘Evet’ diyeceğiz. Onlardan ses çıkmadı ses CHP’den geldi. Bu çok manidar ve düşündürücü. CHP’nin Türk siyasi hayatında var olan Atatürk’ün partisinin, bölücü terör örgütlerinin ağına düşmesi yakışmıyor.” dedi.

 

%d blogcu bunu beğendi: