Bu haber gündeme bomba gibi düştü: Erdoğan, Gökçek dahil 6 belediye başkanının istifasını mı istedi

Bu haber gündeme bomba gibi düştü: Erdoğan, Gökçek dahil 6 belediye başkanının istifasını mı istedi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifasını istediği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Kanal D’nin haberine göre, Erdoğan’ın istifasını istediği kişiler arasında dikkat çekici isimler olduğu belirtildi. Bu isimler arasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet EdipUğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver var.

Kulislerde Erdoğan’ın bu isimlerden bizzat istifa istediği konuşuluyor. Hatta Erdoğan’ın bu isimlere şubat ayına, yani kongreler tamamlanana kadar, süre verdiği ve bu süreye kadar ‘İstifa edin’ dediği ifade edildi. Ayrıca Erdoğan’ın şu dakikalarda il kongreleriyle ilgili mülakatlar yaptığı ifade edildi.

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de görevini bırakmıştı. İki istifanın ardından birçok belediye başkanının istifasının istendiği kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.

Bozdağ: Bilgim yok

Bakanlar Kurulu sonrası Bekir Bozdağ’ın açıklamasının sonrasında Cumhuriyet Gazetesinin Ankara muhabiri Sinan Tartanoğlu’nun Gökçek’in istifasının istendiği iddiasını sorması üzerine Bozdağ, iddiayı yalanlamadı ancak  “Benim bilgim yok, parti sözcüsüne sorun’ dedi.

Sosyal medyada suskun

Melih Gökçek iddiayla ilgili henüz bir açıklama yapmazken Gökçek’in 18 saattir tweet atmaması ve profiline sabitlediği tweet dikkat çekti.

Gökçek’in profiline sabitlediği tweet şöyle:

AKP’li Hasan Ünver istifa iddialarına açıklama getirdi: “Yasal haklarımı kullanacağım”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Erdoğan’ın istifasını istediği haberini yalanlayarak “Az önce Kanal D Haber’de ismimin de geçtiği bir haber yayınladı. Maalesef şahsımdan bilgi almaya gerek duyulmadan yapılan bu haberin benim açımdan hiçbir gerçeklik değeri yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız istifamı falan istememiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurur bu haberi yapanlar hakkında tüm yasal haklarımı kullanacağımı belirtirim” paylaşımında bulundu.

Cumhuriyet

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: