Kötü ekonominin bahanesi bulundu! Erdoğan: MB başkanının tasarrufları neticesinde ağır bedeller ödendi, çekilmez oldu - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Kötü ekonominin bahanesi bulundu! Erdoğan: MB başkanının tasarrufları neticesinde ağır bedeller ödendi, çekilmez oldu

Kötü ekonominin bahanesi bulundu! Erdoğan: MB başkanının tasarrufları neticesinde ağır bedeller ödendi, çekilmez oldu
Yorum Yap

Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınıp yerine Murat Uysal’ın getirilmesi yle ilgili konuştu. Erdoğan, “Merkez Bankası başkanı daha önce layüseldi, hiçbir şey soramazsınız, istediği gibi adım atar. Şimdi burada bu yapı içerisinde sayın başkanın kendine has birçok tasarrufu olmuştur ve bu tasarruflar neticesinde de maalesef ağır bedeller ödendi… çekilmez oldu.” dedi.

Erdoğan Bosna Hersek dönüşü uçakta, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasına ilişkin kararın, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başta olmak üzere çeşitli yetkililerle yaptığı değerlendirmeler sonucu alındığını söyleyerek, “Tabi Merkez Bankası özellikle de ekonominin finans ayağında en önemli kilit. Orayı tamamıyla bir revize edemesek, orayı sağlam temellere bağlayamazsak orada ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliriz” dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mali istikrar diyoruz, finans noktasındaki atılacak adımlardaki kararlılık diyoruz. Bütün bunlarla en önemli adım tabii para politikası meselesi. Para politikası noktasında hep Para Politikası Kurulu toplandığı zaman ‘acaba buradan bu defa ne çıkacak?’ Bir diğer taraftan ayda bir toplanan Para Politikası Kurulu, beyefendinin zamanında biliyorsunuz senede 10 aya indirildi… Bunlar bize sorularak değil kendi kendine yapılmış şeyler… En önemlisi piyasalara güven vermedi. Piyasalarla iletişimi iyi değildi.”

görsel: Diken

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: