Erdoğan, “Mezunu olmaktan gurur duyduğum” dediği Marmara Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümünde konuştu 

Erdoğan, “Mezunu olmaktan gurur duyduğum” dediği Marmara Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümünde konuştu 

Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü binasında Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’na katıldı. 

Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü binasında Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’nda yaptığı konuşmada  “Doktoradan sonra yardımcı doçentlik olmayacak” dedi. Erdoğan, yeniden üniversiteye gittiğini iddia etti ve öğrencilik yıllarında solculardan çok çektiğini söyledi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Söylemi sosyalist, zihniyeti faşist kadrolar…”

YÖK, kalite kurulu, misyon farklılaşması programları ile bu konularda ilk adımları atmıştır. Üniversitelerimizden de benzer anlayışla kendi projelerini hayata geçirmelerini planlıyoruz. Türkiye her alanda milletimizin değerlerinden, halka rağmen halk için anlayışı ile hareket eden, söylemi sosyalist, zihniyeti faşist kadroların tasallutu altında kalmıştır. Üniversitemiz de bu alanda kalmıştır. Beni oyumla çobanın oyu bir olabilir mi diyen bir zihniyetin olduğu yerde demokrasiden söz edilemez. Hezeyanlar saçan bir zihniyetin olduğu yerde millilikten söz edilemez.

“Doktoradan sonra yardımcı doçentlik olmayacak”

Yardımcı doçentliğin sadece bir siyasi karar olduğunu dile getirdik. Dedik bir öyle bir adım atalım ki, ara unvanı ortadan kaldırıp doktoradan doğrudan doçentliğe geçilmesini temin edecek çalışma yapalım. Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek. Doktoradan sonra bir de yardımcı doçentlik olmayacak. Doktoradan sonra kazanan doçentliğe gidecek.

Her iş gibi akademi de adanmışlık gerektirir. Bir hocalarımızda artık bu azmi, bu kararlılığı görüyorum. 

Sendikaorg

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?