AKP'li Ömer Çelik: Cumhurbaşkanı revizyonla ilgili muhalefet liderleri ile görüşebilir - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

AKP’li Ömer Çelik: Cumhurbaşkanı revizyonla ilgili muhalefet liderleri ile görüşebilir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde revizyon tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın muhalefet liderleriyle görüşebileceğini söyledi.

AKP’li Ömer Çelik: Cumhurbaşkanı revizyonla ilgili muhalefet liderleri ile görüşebilir
Yorum Yap

AKP’li Ömer Çelik: Cumhurbaşkanı revizyonla ilgili muhalefet liderleri ile görüşebilir

Çelik, sistemi savunarak ‘milletin onayıyla’ yürürlüğe girdiğini ve ‘meşru‘ olduğunu vurguladı. Çelik, “Sistemin en büyük özelliği vatandaşın devletten hızlı hizmet alabilmesi. Nerelerde aksaklık varsa bunlar tespit edilecek. Milletvekillerimizin eleştirileri ve değerlendirmeleri not alınıyor. Aksaklık ve tıkanıklık olan yerlerin, eksik görülen yerlerin üzerine gidilecek.” dedi.

Yeni parti kuracağı iddia edilen eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın AKP’den istifasının sorulması üzerine ise AKP sözcüsü, Erdoğan’ın konuyla ilgili gerekli açıklamayı yaptığını ve AKP’nin ‘kendi işine baktığını’ belirtti.

Erdoğan: “Ümmeti parçalıyorsunuz”

Erdoğan, Bosna Hersek’ten dönüşünde, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlarken Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’e kırgın olup olmadığının sorulması üzerine  “Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?” dedi.

Erdoğan, AKP’den istifa eden eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’la yaptığı görüşmeye ilişkin olarak da şunları söyledi: “Ben Ali beyin kendisine de söyledim; ‘Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz’ dedim.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: