Erdoğan’ın dünürü Orhan Uzuner’in kurduğu silahlı milis gücü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünürü Orhan Uzuner’in, olası kalkışmalarda harekete geçecek bir silahlı milis gücü kurduğu iddiası gündeme geldi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Uzuner’in kurduğu grubun adı ‘Kardeş Kal Türkiye’. Grubun Ocak ayında toplantılara başladığı iddia ediliyor. Konuya ilişkin  Uzuner’in konuşmasının yer aldığı bir video da yayınlandı.

Uzuner, videoda grubun amacını, teçhizat topladıklarını anlatıyor. Ayrıca silahtan bahseden Uzuner: “En küçük cihazımız düdük. Arabamda megafon var. Gerektiği zaman kullanacağımız silah var. Böyle hazırlıklar yapmamız lazım.” çağrısında bulunuyor.

 

Teşkilatın amacı kalkışma gibi olaylarda harekete geçmek

Uzuner, videoda WhatsApp üzerinden 100’er 200’er kişilik gruplar halinde örgütlendiklerini ve teşkilatın amacının ‘deprem ve kalkışma gibi olaylarda harekete geçmek’ olduğunu belirtiyor.

Uzuner, telsiz sistemlerinin kurulduğunu ve radyo yayını yapabilmek için eğitim alındığını da kaydediyor.

 

Uzuner iddialara cevap verdi: “Görüş alışverişinde bulunan bir grup”

Erdoğan’ın dünürü Uzuner, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, ‘görüş alışverişinde bulunan bir grubun silahlı yapılanma gibi yansıtıldığını’ savundu.

Uzuner, “Platformumuzun amacı ve faaliyet konusu da olası bir darbe girişimi, afet ve deprem gibi olumsuz olaya karşı kesintisiz iletişimin nasıl sağlanacağı konusunda fikir üretip paylaşmaktır” dedi.

 

%d blogcu bunu beğendi: