Erdoğan’ın sözleri talimat niteliğinde: Sezgin Tanrıkulu’na jet soruşturma

Erdoğan’ın sözleri talimat niteliğinde: Sezgin Tanrıkulu’na jet soruşturma

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA)’nın sivilleri vurduğuna dair yaptığı paylaşımlar nedeniyle soruşturma başlatıldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP İstanbul Milletvekil Sezgin Tanrıkulu’nu hedef alan açıklamalarının ardından jet hızıyla Tanrıkulu’na soruşturma açıldı.

Erdoğan Kazakistan’a ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında şunları söylemişti:

Ana muhalefet partisinin bir temsilcisi çıkıyor, SİHA’larla ilgili açıklama yapıyor.Neymiş sivilleri vurmuş. Nerede o siviller. SİHA’lar teröristleri vuruyor. Silahlı kuvvetlerimiz çok daha kuvvetli hale gelmek suretiyle, terörle, terör örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir. Bunu CHP’nin temsilcileri durduramaz. Ben beklerdim ki CHP’nin Genel Başkanı çıksın, “Ey Tanrıkulu, sen kimlerden yanasın teröristlerden mi yoksa bu ülkenin güvenlik güçlerinden mi” desin. Bu kadar güvenlik güçlerimiz şehit oldu. Bu kadar sivilimiz şehit oldu. Bunların sesi çıktı mı? Çıkmadı. Biz silahlı İHA’larımız yaptık. Terör örgütü kaçacak delik arıyor. Bu beyler ölen teröristleri savunur hale geldiler.

Erdoğan’ın sözlerinin ardından harekete geçen savcılık, CHP’li Tanrıkulu hakkında soruşturma başlattı.

(Cumhuriyet)

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: