Eşcinsel erkek sağlıklı bir bebek doğurdu: “Erkekler doğuramaz diyene bu videoyu gösterin”

Eşcinsel erkek sağlıklı bir bebek doğurdu: “Erkekler doğuramaz diyene bu videoyu gösterin”

Olmaz denen oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir erkek hamile kaldı ve 9 aylık hamilelik sürecinin ardından dünyaya sağlıklı bir çocuk getirdi.

34 yaşındaki Trystan Reese, transseksüel bir erkek. Bir kadın bedeninde dünyaya gelen Reese, kendini bir erkek olarak tanımlıyor. Aynı zamanda eşcinsel olan Reese, erkek arkadaşı Biff Chaplow’dan hamile kaldı. Reese, hamileliği döneminde verdiği röportajda erkek çocuk beklediğini duyurmuştu. Çift yeni doğan çocuklarına Leo adını verdi.

Reese, doğumun ertesi günü sosyal medya üzerinden bir video yayınlayarak doğumunu tüm dünyaya ilan etti. Reese videoyu “Bir daha biri size erkekler çocuk doğuramaz derse ona bu videoyu gösterin” mesajıyla paylaştı.

Videonun viral olmasından sonra birçok televizyon kanalına, radyo, gazete ve dergilere röportaj veren çift, cinsel kimlikleri ve sıradışı bir aile oldukları gerçeğiyle barışık yaşıyor. Reese ve Chaplow çifti bu sıradışı hamilelik hikayesini tüm dünyayla paylaşarak transseksüellere ve eşcinsellere karşı nefret söylemleri ile cinsiyetçi söylemlere de meydan okuyor.

Trystan Reese ve Biff Chaplow çiftinin evlat edindikleri iki çocukları daha var. Onlar yeni bebekle birlikte 3 çocuğun ebeveyni oldu.

Fotoğraflar: Erin Schedler

Kaynak

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?