Son Dakika Haberler

Eski danışman Akif Beki ‘Saray Fetvacısı’na seslendi: “Bu kızlar, din devletine oy vermişe benziyor mu sizce?”

Eski danışman Akif Beki ‘Saray Fetvacısı’na seslendi: “Bu kızlar, din devletine oy vermişe benziyor mu sizce?”
Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan Akif Beki, Saray fetvacısına sordu: Bu kızlar, din devletine oy vermişe benziyor mu sizce?

Akif Beki, Hürriyet gazetesindeki bugünkü yazısında, “Allah rızası için biri Hayrettin Karaman hocaya şu fotoğrafı göstersin” diyerek bu fotoğrafı yayımladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde danışmanı olan Akif Beki, AKP’nin “fetvacısı” olarak bilinen Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman’a seslendi: “Allah rızası için biri Hayrettin Karaman hocaya şu fotoğrafı göstersin”

Akif Beki, AKP’nin “fetvacısı” olarak bilinen, “Yolsuzluk hırsızlık değildir”, “Evet farzdır”, “Referandumdan sonra ‘Hayır’cılara da yaşam hakkı tanınacak” ifadeleriyle tepki çeken Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman’a seslendi.

 

 

‘KANDIRILDI MI YANİ EVETÇİLER?’
Hayrettin Karaman’a “Hocam’ desin, ‘Ajanslar, referandum sonucunu dünyaya bu fotoğrafla geçti. Zafer turu atan, eveti coşkuyla kutlayan bu genç kızlar, din devletine oy vermişe benziyor mu sizce?” sorusunu bir kişinin yöneltmesini isteyen Akif Beki şöyle devam etti:

 

Akif Beki

“Hayrettin hoca, referandum öncesi eveti farz kılan bir fetva vermişti. Görüşünde ısrar ediyor. ‘Çıkan sonuçlar’ yazısı, en yanlış sonucu çıkarma yarışmasında birinci gelir. Oylamayı dinle ilişkilendirirken şunu tekrarlıyor: ‘Hayatımızda İslam’ın adım adım tamamlanmasını istiyorsak, bu adımlardan birini teşkil edecekse evet demek farz olur…’ Ardından; ‘Halkın yüzde 50’den fazlasının bu farzı yerine getirmiş olması, dindarlık oranlarına göre önemli bir gelişmedir’ diyor. Yani İslam’ın hayatımıza hâkim olması için evet dediler öyle mi? Peki bundan haberleri var mıydı? Sistem değişikliğine oy verdiklerini zannederken aslında İslam’ın hâkimiyetini tamamlamasına oy verdiklerini biliyorlar mıydı?”

 

 

ABC

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)