Eski eşinin evine zorla giren Murat Başoğlu adliyeye böyle getirildi

Eski eşinin evine zorla giren Murat Başoğlu adliyeye böyle getirildi

Dün gece eski eşi Hande Bermek’in Bodrum’un Gündoğan Mahallesindeki evine zorla giren sunucu Murat Başoğlu, eski eşini ölümle tehdit etti.

Bodrum’da Sadiye Hande Bermek ile iddiaya göre boşandığı eşi Murat Başoğlu (50) arasında tartışma yaşandı. Çıkan tartışmada Bermek’in yanında bulunan arkadaşı Emre Sönmez (47) ile Murat Başoğlu arasında arbede yaşandı.

Sönmez ve Başoğlu, daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek rapor alıp taburcu oldu. Olaydan sonra Başoğlu, jandarma tarafından Sadiye Hande Bermek’i ölümle tehdit ettiği, ayrıca Emre Sönmez’i ise darbettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Gazetecilerinden böyle kaçırıldı

İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadesi alınan Murat Başoğlu, eski eşi Hande Bermek’i ölümle tehdit ettiği, Bermek’in evine zorla girdiği ve eski eşinin yanındaki arkadaşını darp ettiği iddiasıyla Bodrum Adliyesi’ne sevk edildi. Jandarma ekiplerinin gazetecilerin görüntü almasını engellemek için koşarak adliyeye soktuğu Başoğlu’nun kafasını örtmesi ve burnundaki bandaj dikkat çekti.

Murat Başoğlu hakkında karar açıklandı

Başoğlu hakkında 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’ kapsamında, 3 ay süreyle önleyici tedbir uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

Geçen yıl boşandılar

Sunucu Murat Başoğlu’nun adının öz yeğeniyle ensest ilişki iddialarına karışması sonucu evliliği sarsılmıştı.

Başoğlu ve eşi Hande Bermek Başoğlu, geçen yıl eylül ayında Kuşadası Adliyesi’nde, mal paylaşım protokolü imzalayıp, anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştı.

Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında ‘hayasızca davranışta bulunmak’ suçlamasıyla 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada her iki sanık için de geçen mart ayında beraat kararı çıkmıştı.

DHA

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: