Eskilere kıyak: Egemen Bağış, Prag'a Büyükelçi oluyor - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Eskilere kıyak: Egemen Bağış, Prag’a Büyükelçi oluyor

Eskilere kıyak: Egemen Bağış, Prag’a Büyükelçi oluyor
Okunma : 29 views Yorum Yap

Eski Devlet Bakanı Egemen Bağış, Prag Büyükelçiliği’ne atanıyor…

Eski Devlet Bakanı Egemen Bağış’ın Prag Büyükelçiliği’ne atanacağı ve Bağış için Çekya Cumhuriyeti’nden agreman (diplomatik onay) istendiği öğrenildi.

Egemen Bağış, son olarak yeni parti hazırlığına ilişkin yaptığı “İsteyen parti kurar, isteyen turşu kurar” yorumuyla gündeme gelmişti.

AKP’nin büyükelçileri

Sözcü’de yer alan habere göre Fazilet Partisi’nden milletvekili seçilen ve yemin törenine türbanla katılıp vatandaşlıktan çıkarılan Merve Kavakçı da, Malezya’da Büyükelçi olmuştu.

AKP Eskişehir eski milletvekili Murat Mercan ise halen Tokyo’da büyükelçilik yapıyor. AKP Şanlıurfa eski Milletvekili Abdülkadir Emin Önen Çin Halk Cumhuriyeti’ne Pekin Büyükelçisi olarak atandı.

AKP Bursa eski Milletvekili Tülin Erkal Kara 2016’da Makedonya, AKP İzmir eski Milletvekili Zekeriya Akçam ise 2012’de Cakarta Büyükelçisi olmuştu.

KARDEŞİ FETÖ SANIĞI LAHEY BÜYÜKELÇİSİ

Kardeşi FETÖ sanığı olan AKP eski Sakarya milletvekili Şaban Dişli Hollanda Lahey Büyükelçiliğine atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Basın danışmanı Lütfullah Göktaş ise Vatikan’a Büyükelçi oldu. Aile ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın kız kardeşi Ayşe Sayan da halen Kuveyt’e Büyükelçilik görevi yürütüyor.

‘ORDUYA ASKER OLMAYAN BİRİSİNİ TAYİN ETMEK GİBİ BİR ŞEY’

CHP’li diplomat ve Büyükelçi kökenli Faruk Loğoğlu ile Osman Korutürk, bu atamaları eleştirmiş ve “AKP, devletteki kadrolaşma faaliyetlerini Dışişleri teşkilatına da soktu. Dışişleri de iktidarın arka bahçesi haline getirilmek isteniyor. Orduya asker olmayan birisini tayin etmek gibi bir şey” demişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: