“EVET” i açıklayacak ‘mantıklı’ hiçbir gerekçe yok mu? : “Evet demeseydiniz 3 tane çocuğa sahip olamayacaktınız.”

Mehmet Ali Şahin: ‘Başkanlık’ sistemini  kapsayan Anayasa değişikliği referandumu için kampanyalar  hızla sürüyor.

Hükümetin, muhaliflerin halkla buluşmasını engellemek için her türlü girişimi gerçekleştirdiği şu günlerde “evet” kampanyaları hız kesmiyor. “Evet” kampanyalarında ilk göze çarpan ‘evet’in gerekçesinden çok “Hayır” diyecek olanları terörize etmek. “Hayır” diyecek olanlar PKK, FETÖ, DHKPC ile aynı safta gösterildikten hemen sonra “15 Temmuz darbecileri” ile de aynı kefeye kondu.

 

Hükümet taraftarları neden ‘evet’ denilmesi gerektiğini anlatmak yerine ‘hayır’cıları terörize etmeyi ya da konuyu hafife almayı tercih ediyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın “hayr-hayır” yaklaşımından sonra bunun son örneği  AKP Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’den geldi. Şahin, Kemal Kılıçdaroğlu’na; “Sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Siz, Selvi hanımla oturduğunuz nikah masasında ‘Evet’ demeseydiniz 3 tane çocuğa sahip olamayacaktınız. ‘Evet’ dediğiniz için mutlu bir evliliğiniz var sayın Kılıçdaroğlu. Hayırda hayır yoktur. ‘Evet’ de hayır vardır” diyerek seslendi.

 

AKP Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, “Sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Siz, Selvi hanımla oturduğunuz nikah masasında ‘Evet’ demeseydiniz 3 tane çocuğa sahip olamayacaktınız. ‘Evet’ dediğiniz için mutlu bir evliliğiniz var sayın Kılıçdaroğlu. Hayırda hayır yoktur. ‘Evet’ de hayır vardır” dedi.

 

Karabük’te partisinin İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Şahin, referandum sürecinde ‘hayır’ diyenlerin 10 yıl önce de Cumhurbaşkanını halkın seçmesini amaçlayan anayasa değişikliğine ‘hayır’ dediklerini belirterek şöyle dedi:
“O zaman da ‘millet Cumhurbaşkanını seçmesin’ dediler. ‘Meclis seçmeye devam etsin’ dediler. Başta da CHP. CHP, hala şimdi milletin kendi Cumhurbaşkanını seçmesini içine sindirebilmiş değildir. 2010 yılında bir Anayasa uzlaşma komisyonu kuruldu. Siyasi partiler buraya Anayasa değişikliği önerilerini getirdiler. CHP?nin oradaki kendilerine göre hazırladıkları Anayasa metninde Cumhurbaşkanının meclis tarafından seçilmesi yazılıdır. CHP eğer güç olsa yeniden halkından alıp meclise seçtirecek. Bu halka güvensizliktir. Bu milli iradeye saygısızlıktır. Sık sık milli iradeden, millet egemenliğinden bahsediyorlar. CHP hala halkın seçtiği Cumhurbaşkanlığı modelini benimseyebilmiş ve içine sindirebilmiş değildir. Ellerine bir fırsat geçse yine halktan alıp meclise vermeye çalışacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Siz, Selvi hanımla oturduğunuz nikah masasında ‘evet’ demeseydiniz 3 tane çocuğa sahip olamayacaktınız. ‘Evet’ dediğiniz için mutlu bir evliliğiniz var sayın Kılıçdaroğlu. ‘Hayır’da hayır yoktur. ‘Evet’de hayır vardır. ‘Evet’ dediğiniz için şu anda mutlu bir evliliğiniz var.”

%d blogcu bunu beğendi: