Son Dakika Haberler

Fatih Portakal’dan Beyaz’a: Vicdanı ne kadar rahat?

Fatih Portakal’dan Beyaz’a: Vicdanı ne kadar rahat?
Yorum Yap

Fatih Portakal’dan Beyaz’a: Vicdanı ne kadar rahat?

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, telefonla bağlandığı Beyaz Show’da “Çocuklar ölmesin” dediği için yargılanarak 1 yıl 3 aylık hapis cezasına çarptırılan öğretmen Ayşe Çelik’in, altı aylık bebeği Deran’la birlikte hapse girmesine tepki gösterdi.

Fatih Portakal, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak Beyazıt Öztürk’ün yaşananlara sessiz kalmasını eleştirdi

Portakal, şu ifadeleri kullandı:

“Show programında çocuklar ağlamasın, dediği için öğretmen Ayşe Çelik minik kızı Deran ile birlikte cezaevinde. 5 ay oradalar. Programın sunucusu hep suskun, vicdanı ne kadar rahat? Hukukun vicdanı katılaşmış, devletin vicdanı nasırlaşmış.”

NE OLMUŞTU?

Güneydoğu kentlerinde yaşanan sokağa çıkma yasakları ve operasyonlar sırasında Beyazıt Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu Beyaz Show programına bağlanan öğretmen Ayşe Çelik, canlı yayında “çocuklar ölmesin!” demişti.

Operasyonların sona ermesini isteyen öğretmen Ayşe Çelik, bu sözleri nedeniyle yargılanarak 1 yıl 3 aylık hapis cezasına çarptırıldı. Çelik’in avukatı aracılığıyla yaptığı itirazı karara bağlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Çelik’in cezasını onadı ancak o dönemde henüz 2 aylık bir bebeği olan Ayşe Öğretmen’e verilen ceza yapılan başvuru üzerine 20 Nisan 2018’e ertelendi.

Çelik, Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvurunun karara bağlanmaması sonucu geçen cuma günü bebeğiyle birlikte Diyarbakır Cezaevi’ne konuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)